КУРТИ ПОНОВО "ЛУДУЈЕ" Влада лажне државе појачала притисак на медије, постоји опасност од затварања РТК
Радници РТК су упозорили да ће протествовати против Владе ако се тако нешто догоди
Познати аустријски лист "Стандард" објавио је текст у којем се наводе претње владе Аљбина Куртија упућене медијима на Косову, помињући опасност од затварања Јавног медијског сервиса.
ПАЛЕСТИНА ПОВЛАЧИ ПРИЗНАЊЕ КОСОВА? Амбасадор потврдио: "Покренута је иницијатива"
ГРЧКА ПОД ПРИТИСКОМ ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ! Курти захтева да признају независност, откривено да ли ће ПОКЛЕКНУТИ
БАЈДЕН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ ЛАЖНОЈ ПРЕДСЕДНИЦИ: Од суштинског је значаја дијалог са Србијом
У тексту се помиње и приватизација бивше зграде Радио-телевизије Приштине, која је сада Радио-телевизија Косва. Наводи се да Косовска агенција за приватизацију може да приватизује тај објекат и да су радници упозорили ће протествовати против Владе ако се тако нешто догоди.
- Тражимо од Скупштине Косова да што пре започне процедуру за усвајање закона о РТК. Предлажемо Скупштини да зграда у којој се налази Радио Косово пређе у власништво РТК и да заједно са владом помогну РТК додатним буџетом за његову обнову - наводи се у саопштењу Синдиката радника радија и телевизије Косова.
Све већи притисак Куртијеве владе на медије
Аустријски дневник направио је хронологију притисака Покрета Самоопредељење, наводећи да та странка врши притисак на РТК од децембра, прошле године, а да је до кулминације дошло током изборне кампање и ванредних избора одржаних 14. фебруара, који су зацементирали моћ Куртија и Самоопредељења.
"Стандард" пише и о Владином сукобу са другим медијима на Косову. У том контексту се помиње и полицијско испитивање новинара "Инсајдерија", дан пре него што је министар здравља Арбен Витиа на конференцији за штампу позвао тужилаштво да се позабави оним што су медији објавили.
"Инсајдери" је такође писао и о бившем заштитнику грађана Самију Куртешију, који је сада представник Покрета Самоопредељење у Централној изборној комисији и који је изнео озбиљне оптужбе против медија, "да већина њих на Косову чини медијске злочине", јер је, по њему, велика већина медија "производ институционалног организованог криминала од стране влада током последњих 20 година".