Политика и моћ "излизаних" сценарија: Прво Хандке, а потом тровање 26 званичника ЦИК-а
Двадесет шест званичника ЦИК-а имало алергијске реакције и проблеме са кожом након отварања гласачких кутија.
Испред Амбасаде Шведске у Приштини данас се, на најављеном протесту због Нобелове награде просрпском Петеру Хандкеу окупила тек неколицина демонстранатана, што је знак да је "Нобел", као прилика да се кампања о Србима као злочинцима што дуже одржава у животу, потрошена, али је Приштина зато на политичку сцену драматично увела нови случај - "отровне" српске гласове.
КУРТИ СЕ ОГЛАСИО: "У новембру решавамо таксе на (тзв.) Косову"
Председник Вучић о ПОСЛЕДЊИМ ПОТЕЗИМА ПРИШТИНЕ: "Ово им је позив да се уразуме и прихвате ИЗБОРНЕ РЕЗУЛТАТЕ!"
Наводно тровање 26 чланова Комисије за бројање и пребојавање гласова, и то само Албанаца из њеног састава, још у недељу поподне доспело је и у водеће светске медије.
После тог, "првог чина" ове драме уведени су и захтеви за проглашавање Српске листе неуставном, па чак - како предлаже Удружење историчара за Дечански округ - и терористичком организацијом.
Тако медији преносе да власти у Приштини кажу да су неки званичници Централне изборне комисије одведени у болницу са здравственим проблемима, након отварања пет гласачких пакета из Србије.
У међувремену, мадији наводе да је значајан број званичника ЦИК-а хоспитализован због здравствених проблема након отварања пет гласачких кутија које су стигле из Србије.
- Локални медији наводе да је 26 званичника ЦИК-а имало алергијске реакције и проблеме са кожом након отварања гласачких кутија - пренео је АП.
- Лекари Хитне медицинске помоћи саопштили су да су сви пацијенти имали свраб и црвенило коже - наводи се у разним медијима.
Није, међутим, наведено да је реч о искључиво Албанцима, члановима те Комисије, у којој има и Срба, који нису имали никакве алергијске реакције.
Поједини медији у Србији подсетили су да је у овој причи о "алергији" на српске гласове, реч о истој матрици коју су косовски Албанци применили у марту и априлу, 1990. године, када су на Косову и Метохији стотине, само албанске деце, углавном ученика, који су, како су тврдили, били изложени дејству неког жутог прашка, стигло је пред болнице и Медицински факултет у Приштини, наводно - отровани.
Професор доктор Стеван Баљошевић, у то време управник Инфективне клинике у Пиштини сведочио је за београдске медије у априлу ове године, поводом 29 година од овог догађаја, да је очигледно цео догађај био добро организован, с обзиром на превоз толиког броја деце, коју су сачекале новинарске и ТВ екипе.
Сличан сценарио примењен је и у Косову Пољу, овај пут 2009. године, када је, наводно, у школи "Хивзи Суљејмани", која је смештена у згради "Свети Сава",123 ученика, махом девојчица, отровано гасом.
Токсиколошки налази нису потврдили ни један од случајева тровања деце, ни жутим прашком, ни гасом, али је вест о томе стигла у светске медије и сваки пут је имала неки политички циљ везан за независност Косова.
Овај пут реч је о покушају да се неуставном прогласи Српска листа и практично из одлучивања о српским интересима на КиМ искључе Србија и Београд.
Проблем није што то Приштина покушава и што је то већ виђено, већ то, што, како оцењују аналитичари за Танјуг, овакво понашање толерише међународна заједница, која Приштини дозвољава да, без проблема, па чак и нарочитог труда, изналази начине да натера Београд да пристане на њихов сценарио решења за косовски проблем.
Вучић упозорава на намере челника лажне државе: "Хтели би да УКИНУ СРПСКУ ЛИСТУ, позивам их ДА СЕ УРАЗУМЕ!" (ФОТО)
Шта се крије иза прекида бројања српских гласова на Косову? Албанци на тај начин "гурају послушнике"
"Забринут сам због потеза Албанаца, ближимо се катастрофи" Вучић упутио упозорење на састанку са Матвијенковом
Хоће ли Интерпол због тзв. Косова погазити међународне норме и сопствену резолуцију?
Овако је Коштуница пустио новог "ГОСПОДАРА КОСОВА" из затвора! Притисла га ОЗЛОГЛАШЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА!
БОНУС ВИДЕО:
Једна професорка и четворица са КРВАВИМ ДОСИЈЕОМ: Неко од њих ће постати нови премијер тзв. Косова (ВИДЕО)