ПОСТОЈИ НАЧЕЛАН ДОГОВОР СА ПРИШТИНОМ, ДА ЛИ ЋЕ ДОЋИ ДО РЕАЛИЗАЦИЈЕ? Решење постоји, разговори се настављају данас
Главне тачке онога што је Бисљими представио као начелан договор подразумевају да се регистарске таблице не скидају
Разговори делегација Београда и Приштине о ситуацији на северу Косова са специјалним представником ЕУ за дијалог Мирославом Лајчком могли би да се наставе данас.
ЈЕДИНА БРАНА СНУ О ВЕЛИКОЈ АЛБАНИЈИ! Курти признао: "Проблем је Александар Вучић" (ВИДЕО)
ЗАВРШЕН САСТАНАК У БРИСЕЛУ: Српска делегација разговарала са Лајчаком, наставак дијалога под знаком питања
НАЈВЕЋИ БРОЈ СРБА НА БАРИКАДАМА ОД ПОЧЕТКА ПРОТЕСТА: Окупљени грађани не верују Приштини, чека се Београд
Ту могућност су синоћ наговестили извори из Европске уније, на измаку дана у коме су са Лајчаком наизменично разговарали главни преговарач тзв. Косова Бесник Бисљими и главни преговарач српске стране Петар Петковић.
Бисљими је јуче после састанка са Лајчаком саопштио да је постигнут начелан договор о повратку слободе кретања између две стране и да се чека пристанак Београда. На другој страни, главни преговарач Београда Петар Петковић, после разговора са представником ЕУ није давао изјаве за медије, а из српске делегације је поручено да никакав договор са приштинском страном није постигнут.
То је потврдио и портапрол ЕУ Петер Стано, а затим и амбасаде САД у Приштини и у Београду, уз поруку да се преговори настављају у циљу постизања решења за тренутну кризу на северу Косова.
Главне тачке онога што је Бисљими представио као начелан договор подразумевају да се регистарске таблице не скидају, већ да се преко њих лепе налепнице, да се јединице РОСУ повуку и уклоне се српске барикаде, а да се припадници КФОР-а разместе на прелазима. Такође, по том нацрту, предвиђа се и формирање радне групе која ће наћи трајно решење за слободно кретање возила у року од шест месеци.
Једина тачка за коју Београд није дао сагласност да би се споразум озваничио, према тврдњама Бисљимија, односи се на аутомобиле са регистарским ознакама КМ, за које српска страна, пренео је Бисљими, сматра да не треба да подпадну под режим лепљења налепница.
Више вести о дешавањима на Косову прочитајте ОВДЕ.