РАСКРИНКАНИ ПЛАЋЕНИЦИ: Међународна кризна група ради за независно Косово
Тезе које долазеи са Запада да Србија заправо треба да призна Космет да би спречила стварање "велике Албаније" су невероватне и "будаласте"
Председник скупштинског Одбора за КиМ Милован Дрецун оцењује "понуду" такозване Међународне кризне групе у вези са решењем питања Косова и Метохије као нереалну оценивши да она ради "у корист самопроглашене државе Косово".
- То што је понуђено није никакво решење. Направили су три варијанте договора што уопште не значи да је све то реално. Право решење значи да и једна и друга страна могу да га прихвате и да га реализују - рекао је Дрецун.
ИСПИСАНА ИСТОРИЈА У ХАГУ: Први убица из Албаније сведочи о злочинима терористичке ОВК
ИЗГОРЕО ИЗБЕГЛИЧКИ КАМП НА ЈУГУ СРБИЈЕ: Ватрогасци и полиција на лицу места, има повређених
УБИЈЕН УБИЦА СРПСКОГ МЛАДИЋА ИЗ ГРАЧАНИЦЕ: Димитрије (17) страдао 2004., Краснићија усмртио отац?
Он је казао да Србија не може да прихвати оно што би Албанци и њихови спонзори у међународној заједници желели, а то је да Србија призна Космет и омогући му чланство у Уједињеним нацијама.
- Јер, када једном стекну међународноправни капацитет чланством у УН, био би им олакшан пут ка уједињењу са Албанијом. Ако су заиста у пуном смислу независна држава лако могу да се договоре две државе да организују референдум и да се уједине. Шта би ту било спорно - упитао је Дрецун.
Нема воље за компромис код терориста
Највећи проблем види у томе што албански политички естаблишмент на такозваном Косову "нема вољу за било каквим компромисним решењем".
- Приштина га једноставно не жели. То не може да створи оптимизам да ће доћи до суштинских помака у њиховом ставу - закључио је председник скупштинског Одбора за КиМ.
Према његовим речима, тезе које долазе са Запада да Србија заправо треба да призна Космет да би спречила стварање "велике Албаније" су невероватне и "будаласте".
- Просто, не можете да поверујете. Да ли мисле да смо толико политички неедуковани или наивни да ''наседнемо'' на једну такву тезу - додао је Дрецун.