СРБИЈА ЗАГРМЕЛА: Откривени мрачни циљеви "војске Косова"! ОВО СЕ МОРА СПРЕЧИТИ!
Руководство Србије позива међународну заједницу и војни контигент КФОР, под управом НАТО, да зауставе косовско-албанске власти у формирању армије, која угрожава мир на подручју Балкана, изјавио је за РИА Новости директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић
Председник косовског парламента Кадри Весељи изјавио је раније да ће косовска војска бити формирана 14. децембра.
Највећи НАТО злочин на Косову: Пилоту наређено, он рекао ОВЕ речи, па спржио старце и децу!
Лажни премијер самопроглашене републике Рамуш Харадинај, додао је да одлука косовског парламента о формирању пуноправне војске представља један од важнијих путева ка НАТО.
Очекује се да ће оружане силе Приштине чинити 5.000 војника и 3.000 резервиста.
ХАРАДИНАЈ НАПАО ФЕДЕРИКУ МОГЕРИНИ: Он му је крива за прекид дијалога Београда и Приштине?!
Најављена трансформација Безбедносних снага Косово у такозвану "војску Косова" представља до сада невиђену претњу миру и стабилности у региону и директно нарушавање Резолуције Савета УН 1244, као и војно-техничког споразума којим је завршен конфликт 1999. године на Косову и Метохији, изјавио је Ђурић за руску агенцију.
Према његовим речима, задатак оформљене војске био би "остварење политичких циљева албанских екстремиста и сепаратиста и стварање претњи за Србе" на Косову и Метохији и целом региону, а такође реализација циљева "које је недавно одредио Енвер Хоџај, потпредседник привремених структура у Приштини, заправо стварање регионалног блока против Србије".
- Србија позива међународну заједницу, пре свега (међународни контигент под упрвом НАТО) КФОР, који има мандат Савеза УН, да спречи и онемогући намеру албанаца у Приштини супротну међународном праву да оснује такозвану војску на територији Србије. Тражимо да се КФОР успротиви томе, ако Албанци отпочну формирање оружаних формација да их разоружају - указао је директор Канцеларије КиМ.
- Такође ми позивамо све активне снаге међународне заједнице да поступе одговорно и да се уздрже од подршке стварања оружаних страна Косова, што је јако важно. Зато што то представља доливање уља на ватру, на већ тако узаврелу политичку ситуацију у нашем региону - закључио је Ђурић.