Док су се смешкали на самитима, Ким је иза леђа Трампу направио НАЈВЕЋИ НУКЛЕРНИ АРСЕНАЛ Пјонгјанга до сада
Сматра се да Ким овим маневром жели гаранције за опстанак свог режима.
Северна Кореја би могла до краја године да повећа свој нуклеарни арсенал на 40 бојевих глава, десетак више него што је Ким Џонг Ун имао у ово исто време прошле године.
Ден Смит, са Међународног института за студије мира у Стокхолму, рекао је да његово истраживање показује да севернокорејски лидер није престао да развија наоружање упркос разговорима о денуклеаризацији са Сједињеним Америчким Државама.
Доналд Трамп се последњи пут срео са Кимом како би разговорали о опцијама разоружавања, али је дијалог обустављен након што је Северна Кореја тражила ослобађање од америчких санкција у замену за неке не тако значајне потезе у правцу денуклеаризације.
РУСИЈА ОБАРА РЕКОРДЕ Постаје прва земља на свету због КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ, летеће брзином ОСАМ ПУТА БРЖОЈ ОД ЗВУКА! (ВИДЕО)
НОВА ЕРА РАТОВАЊА: Како су ГЕРИЛЦИ СА НЕБА разбили НАЈБОЉЕ АМЕРИЧКО ОРУЖЈЕ у Саудијској Арабији
НЕ ГУБИ ВРЕМЕ! Тек завршена испорука система С-400, а Путин сада Турцима ПРОДАЈЕ ОВО МОЋНО РУСКО ОРУЖЈЕ
Ким је раније овог месеца поручио да жели да што пре настави разговор са америчким колегом те да би у супротном могао у потпуности да се удаљи од преговарачког стола.
У међувремену је поново започео тестирање ракета, које је било паузирано док су трајали разговори са САД.
Међутим, Ким још увек није покренуо тестирање оружје дугог домета о коме се толико говорило у медијима, а на које ни сам Трамп није могао да остане имун.
Ден Смит у разговору са амбасадором Шведске у Сеулу рекао је да важан део његовог истраживања наглашава потребу да обе стране морају јасно одредити шта за њих значи "денуклеаризација".
- Дефиниција денуклеаризације је важно питање које треба разрадити. То није само техничка ствар, већ је и високо позиционирана политичка тема - поручио је Смит.
Док је Вашингтон под денуклеаризацијом подразумевао разоружање, односно уништавање Кимовог нуклеарног арсенала, Северна Кореја није никада до сада показала да се слаже са овако формулисаном дефиницијом.
Уместо тога, чини се да Ким шаље сигнал да жели уклањање целокупног нуклеарног наоружања са Корејског полуострва, укључујући и америчко.
Остваривање тог циља би вероватно подразумевало повлачење америчке војске из Јужне Кореје и Гвама.
ПУТИН ИМ ПОНУДИО С-400: Амерички "ПАТРИОТ" ЈЕ ЗАКАЗАО, саудијско "злато" ће бранити РУСКО ЧУДОВИШТЕ?
РУСИ НИШТА НЕ ПРЕПУШТАЈУ СЛУЧАЈУ: Путин повукао потез, ево како штити нафтна постројења
ПОГЛЕДАЈТЕ НОВУ ЗВЕР РУСКЕ ПРОТИВВАЗДУШНЕ ОДБРАНЕ: Стиже С-500, а за њега нема невидљивих авиона (ВИДЕО)
Северна Кореја је у преговорима инсистирала на заустављању заједничких војних вежби Јужне Кореје и Америке, за које сматра да су генерална проба за инвазију. Ипак, вежбе су се одржале почетком године и поред Кимових протеста.
Сматра се да Ким такође жели гаранције за опстанак свог режима. Династија Ким влада Северном Корејом од 1953. године.
ПРОЈЕКАТ "ПАКЛЕНИ ПРЕСРЕТАЧ" Упознајте МиГ 41, НАЈБРЖИ ВОЈНИ АВИОН на свету (ВИДЕО)