МАЛИ, АЛИ УБИТАЧАН: Русија уводи ракетне бродове који су ноћна мора за радаре, а ево зашто су опасни (ВИДЕО)
Руска морнарица ће до краја ове године увести у наоружање мали ракетни брод „Смерч“ који представља дубоко модернизовану класу бродова 1234 „Овод“.
Овај брод ће карактерисати изузетно мала радарска уочљивост, снажно ракетно наоружање и велика покретљивост. Ово ће модернизованом „Оводу“ омогућити да са великих даљина изведе разорне нападе по далеко већим бродовима као што су непријатељске крстарице па и носачи авиона.
Како преноси интернет портал Армеиски стандарт, у заливу Петра Великог је у току финална етапа тестирања малог ракетног брода „Смерч“. Ради се о модернизованом броду класе 1234 „Овод“. Претпоставка је да ће „Смерч“ већ крајем ове године ући у наоружање Тихоокеанске флоте (ТОФ). На овај начин ће се овај невероватни брод, по други пут наћи у саставу поморских снага.
У први мах ова класа ратних пловила је од стране команде РМ СССР замишљена као ракетни чамац. Руски конструктори су добили амбициозан задатак да на палубу пловила депласмана свега 500 тона, интегришу шест противбродских ракета „Малахит“, бродски ПВО систем „Оса-М“, радарску станицу „Титанит“, као и снажан гасотурбински мотор.
НАУЧНИЦИ СА ПРИНСТОНА СИМУЛИРАЛИ РАТ ИЗМЕЂУ РУСИЈЕ И САД: Жртве шокантне, погледајте ко побеђује (ВИДЕО)
РУСИЈА ОБАРА РЕКОРДЕ Постаје прва земља на свету због КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ, летеће брзином ОСАМ ПУТА БРЖОЈ ОД ЗВУКА! (ВИДЕО)
НОВА ЕРА РАТОВАЊА: Како су ГЕРИЛЦИ СА НЕБА разбили НАЈБОЉЕ АМЕРИЧКО ОРУЖЈЕ у Саудијској Арабији
Пошто се испоставило да је надоградња читавог сета ове опреме на палубу брода немогућ задатак руски конструктори су морали да повећају његову запремину, и то за 170 тона. Међутим, на овај начин се ово пловило више није могло класификовати као мали ракетни чамац, него као мали ракетни брод (рус МРК). „Овод“ је ничим изазван постао родоначелник нове подкласе у класификацији ратних бродова совјетске ратне морнарице. Што се тиче НАТО они су у својим документима нову класу совјетских бродова означавали као корвету- преноси интернет портал РГ.
Војни експерти сматрају да у периоду Хладног рата „Овод“ није имао конкуренцију у новој подкласи бродова који се називају малим ракетним чамцима. Његова ватрена моћ је била исувише велика да би могао да има противника равног себи.
Квалитет његовог наоружања је било на таквом нивоу да су бродови ове класе били изузетно опасни и против пловила далеко већег депласмана као што су разарачи, крстарице, па чак и носачи авиона. Он је веома ефикасно могао да дејствује у склопу тактичке ударне групе бродова, али и као „усамљени вук“.
Међутим ову класу бродова није било упутно слати у мисије на отвореним морима, јер су били доста нестабилни приликом олујног ветра и стварања високих таласа. Ово је могло да доведе до непремостивих проблема, чије су последице избацивање из борбеног строја (немогућност ватреног дејства).
На првом месту, модернизована класа ће се карактерисати новим ударним наоружањем. Уместо застарелих ракета „Малахит“ на палуби брода ће бити интегрисане нове дозвучне противбродске ракете Х-35У „Уран“. Ово ће за 100% повећати ефективни домет ракета са ових бродова, који ће сада износити 300км. Ракета Х-35У „Уран“ је опремљена новим типом самонавођене бојеве главе, која је веома отпорна на електронско ометање. Ове ракете имају способност да поред површинских циљева на води, гађају и земаљске циљеве непријатеља.
Друго, брод ће имати далеко већи капацитет када је у питању укупан број убојних средстава, које ће моћи да понесе са собом. Уместо шест ракета „Малахит“, у арсеналу модернизованог брода ће да буде њих 16. Ово значи да ће модернизовани „Овод“ имати сличан ватрени потенцијал као корвета класе 20380.
НЕ ГУБИ ВРЕМЕ! Тек завршена испорука система С-400, а Путин сада Турцима ПРОДАЈЕ ОВО МОЋНО РУСКО ОРУЖЈЕ
ПУТИН ИМ ПОНУДИО С-400: Амерички "ПАТРИОТ" ЈЕ ЗАКАЗАО, саудијско "злато" ће бранити РУСКО ЧУДОВИШТЕ?
РУСИ НИШТА НЕ ПРЕПУШТАЈУ СЛУЧАЈУ: Путин повукао потез, ево како штити нафтна постројења
Треће, савремена средства управљања ватром ће обезбедити да се далеко ефикасније изводи процес гађања.
Четврто, модернизовани „Оводи“ ће добити снажније али и економичније моторе, што ће позитивно утицати на његове укупне пловне карактеристике.
Пето, на мале ракетне бродове теоретски могу да буду интегрисане и изузетно опасне суперсоничне ракете типа „Оникс“, који су пре свега намењене за борбу против појединачних и групних поморских циљева непријатеља, који су ешелонски заштићени снажним противракетним и противелектронским системима (читај ударне поморске групе које предводе носачи авиона на атомски погон).
БОНУС ВИДЕО: ТЕМЕЉ БЕЗБЕДНОСТИ САД: Ове невероватне могућности пружа "НУКЛЕАРНА ТРИЈАДА" (ВИДЕО)