СЛОВЕНЦИ ПЛАНИРАЈУ ОТЦЕПЉЕЊЕ СРПСКЕ? Огласио се Јанша, амбасадорка Словеније позвана на "рапорт" у Сарајево!
Јанез Јанша демантује наводе да је послао нон-папер о распаду БиХ у Брисел
Премијер Словеније Јанез Јанша огласио се након што су неки медији објавили шпекулацију да је у Брисел упутио "нон папер", неслужбени документ, који третира и будућност БиХ.
ЕВРОПА "ШУШКА" О РАСПАДУ БиХ: Борут Пахор нехотице открио шта се "кува", Додик одмах реаговао!
У БиХ преминуло 78 особа од короне: Падају бројеви заражених али ситуација у болницама и даље тешка
ТУЖИЛАШТВО БиХ У ПОТРАЗИ ЗА ДИРЕКТОРОМ АУСТРИЈСКЕ БАНКЕ: У току претреси, сумња се на велике малверзације!
У међувремену је у Председништво Босне и Херцеговине, на позив члана Жељка Комшића, стигла амбасадорица Словеније Зорица Букинац.
Словенија ће од 1. јула ове године преузети председавање Европском унијом, а Јанша, према тим наводима, планира на дневни ред наметнути одређену визију "довршетка распада Југославије".
То се барем може тумачити из "нон папера" који је, како се тврди, упутио у Брисел и који подразумева промене граница, а између осталог предвиђа могућност и отцепљења ентитета РС, као и прекрајање граница у Црној Гори, Северној Македонији и Албанији.
Јанша је у негирао ове тврдње.
- Последњи пут сам се сусрео са председником Савета Европе прошле године. Тешко да бих му физички могао предати било шта у фебруару или марту ове године, како пише опскурни портал - навео је Јанша.
Додао је да Словенија озбиљно тражи решења за развој регије и европску перспективу земаља Западног Балкана, али да се оваквим написима покушава спречити тај циљ.
Информацију о наводном Јаншином нон паперу објавио је Politicki.ba те је на основу тог сазнања Комшић данас позвао амбасадорку Словеније.
У Председништву Босне и Херцеговине данас је одржан састанак чланова Кабинета Жељка Комшића и амбасадорке Словеније у БиХ Зорице Букинец.
Амбасадорка Букинец је нагласила да се политика Републике Словеније према Босни и Херцеговини није променила те да та подржава европски пут Босне и Херцеговине и жели да се сви актери што пре фокусирају на испуњење 14 приоритета из мишљења Европске комисије.
Суговорници су се сложили да Босна и Херцеговина и Република Словенија требају наставити развијати своје пријатељске односе.