КАДА ЋЕ СТИЋИ ПРАВДА У ЦРНУ ГОРУ? Нова сазнања: Функционере и тајкуне ДПС-а позову, проћаскају и пусте кући
Јавност, а и грађани навикли су се на хапшења која почну ујутру, а заврше се увече када се и осумњичени пуштају на слободу.
Последњих месец дана смо сви сведоци експресних привођења и хапшења високих функционера ДПС-а или њихових сарадника, пријатеља и кумова. Све би то било лепо да су ти исти људи задржани у притвору или спроведени у ЗИКС где им је место због милионских проневера и прања новца, партијског запошљавања и многих других афера које су потресале Црну Гору деценијама.
ШТА ЈЕ ТО МИЛО "СПРЕМАО" У ПАРИЗУ? Кнежевићев захтев за Кривокапића који може уништити Ђукановића! (ФОТО)
ХРВАТИ НЕ МОРАЈУ ВИШЕ ДА "МОЛЕ" Код комшија почиње вакцинација Астра Зенеком
МЛАДИЋ СКАКАО ПО ИВИЦИ ЗГРАДЕ НАРОДНОГ ПОЗОРИШТА! Многи су му звиждали, снимак разбеснео град (ВИДЕО)
Грађани, током јануара, нису видели ништа сем уобичајеног твитовања вицепремијера Дритана Абазовића, иста прича понавља се и у фебруару. Занимљиво је да Абазовић свако привођење помпезно најави на Твитеру, али се не оглашава када кумови и пријатељи некадашње власти експресно буду пуштени на слободу.
Пре пар дана је ухапшен па пуштен и кум Мила Ђукановића, бизнисмен Драган Брковић (власник компаније "Вектра"), који је на саслушању негирао оптужбе да је незаконито трошио новац који је његова фирма добила од кредита Из Абу Даби фонда.
Па су грађани по ко зна који пут гледали репризу, приведени су некадашњи директор ИРФ-а Зоран Вукчевић, бивши министар пољопривреде Петар Ивановић, али и они су након саслушања пуштени. Они су приведени због сумње да су злоупотребили службени положај и несавесно радили приликом расподеле и трошења новца од кредита из Абу Даби фонд.
Сезону наизглед узалудног "лова" отворио је директор Управе за некретнине Драган Ковачевић са још сарадника који су били учесници афере која се тицала градње виле у зони Морског добра. Ковачевић је убрзо пуштен, па потом опет приведен и одређен му је притвор од 30 дана и спроведен је у спушки Истражни затвор и то тек након што је Виши суд у Подгорици уважио жалбу коју је Специјално државно тужилаштво упутило на одлуку истражног судије.
Ковачевић се терети да је створио криминалну организацију и злоупотребу службеног положаја у продуженом трајању.
Хапшење које је узбуркало јавност је било хапшење контроверзног никшићког бизнисмена Брана Мићуновића који је познат јавности по бројним аферама. Мићуновић је ухапшен због недозвољеног поседовања оружја. Јавност се понадала да је нова Влада коначно почела да ради на томе да ово буде нека нова Црна Гора.
Абазовић је након што је "шеф" црногорског подземља ухапшен одмах твитовао и написао да сви морају бити једнаки пред законом, па и Мићуновић. Ипак и ово хапшење је било кратког даха па је Мићуновић и његово обезбеђење пуштено у кратком року. Није им одређен даљи притвор и одбачена је свака оптужба против њега.
Лисице на руке су стављене и председнику Општине Улцињ Љору Нрекићу због незаконитог запошљавања, а у Основно државно тужилаштво су спроведени и директор Службе за заштиту и спашавање Саубих Мехмети и секретар Комуналне полиције и бивши председник Скупштине Општине Улцињ Милазим Мустафа.
Нрекић и сарадници су као што је и уобичајено пуштени да се бране са слободе након саслушања.
Изгледа, све је исто као и за време бивше власти, сумњиви се хапсе, па пуштају, а Дритан и даље твитује. До кад ће грађани гледати изнова и изнова исти сценарио остаје да се види. Ипак, можда се нешто и промени када се 18. фебруара усвоје Закони о тужилаштву.