ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО "ИСПРОЗИВАО" ВЛАДУ У САРАЈЕВУ: Шаком и капом делио пацке федералном премијеру (ФОТО)
Леондардо Дикаприо прозвао федералном премијера Фадила Новалића због градње малих хидроелектрана на рекама
Оскаровац Леонардо Дикаприо поново је прозвао босанскохерцеговачког федералног премијера Фадила Новалића и Владу Федерације БиХ који још нису урадили ништа конкретно како би заштитили реке од градње малих хидроелектрана.
СЛОВЕНЦИ ОЧАЈНИ ЗБОГ НОВОГ ЖАРИШТА: Корона "ушла" у 85 одсто домова за старе
БОМБАСТИЧНА ИЗЈАВА МЕДОЈЕВИЋА УЗДРМАЛА КРИВОКАПИЋА! Шта ће на ово рећи мандатар за састав НОВЕ ВЛАДЕ?
БУГАРИ СУ РЕКЛИ СВОЈЕ: Софија блокирала почетак приступних преговора Скопља и ЕУ
Овај пут у свом новом посту на друштвеним мрежама Дикаприо се осврће на позитивне вести из Албаније где ће подручје реке Вјоса бити проглашено националним парком. То је понукало славног глумца да још једном подсети на немар власти у БИХ.
- Док чекамо да федерални премијер и његова влада у Босни и Херцеговини подузму правне кораке како би заштитили реке, плаво срце ове земље, од даљег уништавања изградњом малих хидроелектрана, из Албаније стижу обећавајуће вести. Вјоса, једна од последњих великих европских дивљих река, могла би бити спашена - написао је Дикаприо.
Он подсећа да је албански премијер Еди Рама 25. септембра ове године саопштио да је пројект изградње бране Каливац одбијен, те да ће то подручје постати национални парк.
- Национални парк Вјоса Дивља река постао би највеће европско место за очување река. Простирао би се на неколико стотина километара и штитио стотине, па чак и хиљаде биљних и животињских врста, попут европске јегуље и недавно откривене Вјоса камене муве - додао је Дикаприо.
Отварање једног оваквог парка је велико достигнуће за Албанију, сматра Дикаприо.
- Радујем се добрим вестима о конкретним акцијама за трајну и потпуну заштиту река у Босни и Херцеговини, Албанији и остатку балканске регије - закључио је глумац.
Новалић је јуче у Влади ФБиХ имао радни састанак с надлежним министрима о, како је саопштено, краткорочним мерама и активностима које ће се што пре подузети, а све на основу ранијег закључка Парламента Федерације БиХ о потпуној забрани изградње мини хидроелектрана, као и на основу захтева представника НВО-а из Коалиције за заштиту река.