Шокантно сазнање у случају Агрокор: Тодорића ће бранити Мишковићев адвокат
Ивица Тодорић је осумњичен за кривична дела злоупотребе власти у пословању, кршење књиговодствених обвеза и кривотворење докумената
Ивица Тодорић може да буде миран следећих пола године у Лондону, а одлагање одлуке за спровођење европског налога за хапшење тумачи се као шамар Хрватској и хрватском правосуђу.
Тодорић БЕЖАО лондонским улицама од новинара: Покушао да их избегне па ЗАПРЕПАСТИО све (ВИДЕО)
Наиме, чланице ЕУ обавезне су да спроведу европски налог у року од месец дана, а Ивица Тодорић је сада не само купио време, већ и могућност да увери и британску јавност како је реч о политичком прогону који има и геополитичку димензију.
- Зачуђујућа је критика енглеског правосуђа коју је изрекао премијер Андреј Пленковић. Невероватно, али премијер видно потресен судском одлуком позива хрватске институције да траже објашњење од енглеског суда. Даје им директан налог за деловање, као што је пре месец дана тражио да институције у Хрватској заврше посао - поручио је Тодорић из Лондона, очитавши Пленковићу лекцију да је то у демократској земљи незамисливо и да тиме суспендује људска права и темељна начела правне државе.
Конце у рукама очито веома чврсто држи познати адвокат Тимоти Оти, а калкулише се да је ангажован на препоруку Мирослава Мишковића са којим је Тодорић у добрим односима.
Тодорић понавља да се против њега води политички прогон најгоре врсте, јер добро зна да то може бити разлог одуговлачења да га Лондон изручи Загребу. По некима то се неће никада ни догодити, док други сматрају да ће судска власт у Лондону бити брза и ефикасна.
Огласио се Тодорић након ослобађања: У Хрватској су ми угрожена људска права и правна сигурност
Случај "Агрокор" постаје тако прворазредно питање за опстанак хрватске владе, јер је све више критичара који сматрају да посебни закон који је донесен у Хрватској, а не примењује се у Словенији и Србији, није идеално решење. Тодорић у том закону види полигон за одузимање његове имовине од америчких фондова, а поставља се и питање ко ће да врати новац руској Збербанци која је кредитирала концерн са 1,1 милијардом евра.
Опозиција у Хрватској сматра да је закон о "Агрокору" покушај нове пљачке по моделу из деведесетих, па шеф СДП-а Давор Бернардић каже: "Лекс Агрокор држи воду док ортаци не оду". Уз то се премијеру ставља под нос да повереник за "Агрокор" Младен Рамљак зарађује месечно колико радник на минималцу за три године.