"ШТА ПИЈЕ КАФАНА, ЈА ПЛАЋАМ ЗА СВЕ" Председник општине у Словенији тврдо решио да поспеши вакцинацију грађана, досетио се како
Радо ће то учинити
Алојз Каучич жели да се његова мала општина макне с неславног последњег места (212.) по броју вакцинисаних против ковида 19. Словеначки локални челник и бивши гостионичар нуди пиће сваком ко се вакцинише како би се његова општина боље котирала на поменутој листи.
Хотели у Грчкој – Оаза хедонизма по најповољнијим ценама
"ЖАО НАМ ЈЕ" Огласио се организатор пута поводом силовања аустријских матуранткиња у Хрватској
КРИВОКАПИЋУ, СРАМОТА КАКО СЕ ОПХОДИШ ПРЕМА СВОМ ДРЖАВЉАНИНУ! Ристо Јовановић 20 дана невин у затвору, премијер ћути као заливен
- Радо ћу платити пиће сваком нашем становнику који одлучи да се вакцинише, било у гостионици коју води мој син или на неком другом месту - казао је у разговору за медије Алојз Каучич.
Мала општина Јуршинци код Птуја има 2.400 становника, а Каучич је води од њеног оснивања већ седми мандат, док је угоститељски посао којим се пре бавио препустио сину.
- Уверити наше људе да се вакцинишу није лако, то покушавамо стално, али они одбијају. Вакцинисало се у потпуности до сада нажалост само 20,5 посто становника, па смо и даље на последњем месту у држави - казао је начелник, подсетивши да је просек вакцинисаности на нивоу државе скоро двоструко виши.
- Обновили смо основну школу, имамо нову спортску дворану, уређене путеве и добар наталитет са десетак новорођених годишње, само смо у вакцинисању тако неуспешни - пожалио се начелник новинару словенског Дела.
На вакцинацију су позивали истакнутији становници, жупник, те лекари из дома здравља Птуј који су два пута организовали и посету мобилне екипе за вакцинисање, али ништа није помогло...
Људи у Јуршинцима који не желе да се вакцинишу кажу да је број зараза код њих од почетка ионако био међу најмањима у Словенији, као и да се осећају сигурним.
Уз то, кажу да је већина становништва запослена у домаћем крају или су пољопривредници и мање путују, а сви живе у породичним кућама расутим по брежуљцима, па је ризик преноса заразе много мањи него у већим урбаним насељима и у крајевима где има великих дневних миграција због одласка на посао.