"СТРАШНО ЈЕ ВИДЕТИ ЉУДЕ БЕЗ КОЖЕ НА ЛИЦУ" Путница из аутобуса смрти у Хрватској открила детаље несреће - једна ствар јој се урезала у сећање
Устравичној несрећи на ауто-путу А4 из смера Вараждина према Загребу погинуло је 12 особа, а 32 су повређене.
Повређени чије стање се побољшало превезени су у Пољску, а остали који се још увек налазе у хрватским болницама су стабилно. Сви преживели су идентификовани, а пољски портал Факт разговарао је с две жене које су прежиеле ту трагедију.
"ЗАХВАЉУЈУЋИ СРБИЈИ, РАСТЕРЕЋЕНО ОЧЕКУЈЕМО ЗИМУ" Огласили се из црногорске Владе: Добили смо чврсте гаранције
"МОЈ ЖИВОТ СЕ РАСПАО, ЉУДИ, НЕМОЈТЕ ДА МЕ МУЧИТЕ" Власник аутобуса смрти проговорио о несрећи, али једно је прећутао!
МАНДИЋ УПОЗОРИО АБАЗОВИЋА И ЈОКОВИЋА: "Ако неће да седну са нама, препустићемо их њиховој судбини"
- Шокирало ме да се то догодило. Не сећам се тренутка несреће јер сам спавала, радило се о секундама. Нисам се онесвестила, али сам била заглављена. Било је страшно. Чули су се јауци, стењање, људи су морали бити свесни да умиру. Неки су били згњечени. Страшно је видети људе без коже на лицу. Шок. То је немогуће описати - рекла је Беата Кричовијак, која тврди да су возачи аутобуса били искусни и да није било никаквих знакова да би се могла догодити трагедија.
- Видела сам људе који нису могли да се помакну, ја сам чекала да разрежу аутобус и изваде ме напоље. Нисам имала појма што се догађа око мене, јер сам била заглављена међу седиштима. Чекала сам 13 минута да ме извуку, али мени се чинило као да је трајало сатима - рекла је пољакиња која је на пут у Међугорје ишла с мајком.
Друга путница, Зофиа Каспрзик одлучно каже како ће сигурно опет у Међугорје чим се опорави.
- Захваљујем Богу и Госпи. Храбра сам и религиозна. Сваки дан се молим - каже.
- Имамо прелиминарни попис жртава који су у суботу страдали у слетању пољског аутобуса на хрватском путу. Радимо све да би што пре завршили процес идентификације. Хитна помоћ је дошла да спаси људе, не њихов пртљаг с документима. Ако је нетко при свести, онда се може сам идентификовати. То није случај с онима који нису при свести и онима који су погинули. Све жртве треба упоредити с пронађеним документима што није увек једноставно због природе повреда које задобију у несрећи, али и због тога што документи трају и до десет година, па фотографије на њима више не буду толико свеже. Свим особама су узети отисци прстију - поручили су из пољске амбасаде у Загребу за тај пољски портал те наводе како се не сму залетати с информацијама јер би свака грешка могла бити јако велика.