Хрватски навијачи мостарског клуба "Зрињски" напали студенте из Србије!
Опколили су их и вређали све време
Студенти из Хрватске испричали су да су их напали навијачи Фудбалског клуба "Зрињски" и повредили водича и једног студента.
Скандал у вртићу: Девојчицу са комадом ПЛАСТИКЕ у оку послали кући
Ужас: Аутомобилом покосио четири пешака
Једна студенткиња је рекла да су их окружили и вређали "говорећи да Мостар никада неће бити уједињен и да ћемо запамтити овај дан кад смо дошли".
Она је додала да је водич поменуо да кад су годишњице навијачи "Зрињског", чије удружење је одмах испод гробља, праве нереде и полиција долази да обезбеди људе који долазе одати почаст жртвама.
- Кад смо се спуштали, то нас је и затекло. Двадесетак маскираних фантомкама, шаловима и капама навијача су нас напали. Један момак ударен је у лице. Други момак ударен је након што им је, дозивајући их именом, довикнуо `Шта то радите, они су са нама у оквиру факултета?`. Студенти су из Хрватске, БиХ и Србије, ми смо из Сплита. Дошли смо на конференцију о мостовима у организацији студената Грађевинског факултета у Мостару. Данас смо ишли разгледати град, те су нас одвели на Партизанско спомен-гробље - рекла је студенткиња.
Према њеним речима, и полиција која је дошла на лице места била је веома неугодна и непрофесионална према нападнутим студентима.
У близини Партизанског спомен-гробља у Мостару данас су нападнути и чланови Савеза антифашиста и бораца народноослободилачког рата /САБНОР/ који су дошли да положе цвеће поводом 25. новембра, који се у Федерацији БиХ обележава као "дан државности", потврђено је у МУП Херцеговачко-неретванског кантона.
- Група грађана је посетила Партизанско гробље, ненајављена полицији. Група младића или хулигана, не знам како да их назовем, су их напали. Полиција је дошла и реаговала, испратила их и трага за починиоцима. Повређених није било - рекао је портпарол кантоналног МУП Људевит Марић.
Партизанско гробље у Мостару изграђено је 1965. године у част свим Мостарцима погинулима у НОБ. Изградио га је архитект Богдан Богдановић, у времену обнове и реконструкције која је наступила након завршетка Другог светског рата.
Спомен-гробље је један од симбола града, површине 5.000 метара квадратних, преко шест неправилних тераса. Гробље има 810 надгробних плоча, а за градњу су употребљене камене плоче које су скинуте са старих и уништених камених кућа.
Партизанско спомен-гробље у Мостару проглашено је националним спомеником БиХ. Тренутно је девастирано и у јако лошем стању.