СУКОБИ у Скопљу: Повређено седам полицајаца, приведено 25 демонстраната (ВИДЕО)
Реаговао и медицински тим
Најмање седам полицајаца повређено је вечерас у насилним протестима испред зграде македонског Собрања у Скопљу, док је 25 особа приведено.
То је јавила агенција МИА, позивајући се на полицијске и болничке изворе.
Веома напето у Македонији: Протести широм државе због договора са Грчком (ФОТО)
Како се наводи, интервенисала је и Хитна помоћ због повређених особа. Засад, међутим, нема информација колико је људи повређено.
Медицински тим је реаговао по захтеву полиције.
Македонска агенција је известила да је полиција сузавцем растерала насилне демонстранте испред Собрања.
Учесници демонстрација у Скопљу, који се противе потписивању споразума Грчке и Македоније о имену бивше југословенске републике, засули су шок бомбама, пиротехничким средствима и камењем полицију која је узвратила сузавцем.
Протести, организовани преко друштвених мрежа, одржани су због незадовољства споразумом о решавању грчко-македонског спора око имена.
Окупљени грађани су, како је пренела МИА, покушали насилно да пробију кордон полиције и уђу у зграду парламента.
Они су узвикивали:"Македонија, не дамо име" и певали патриотске песме.
Грчка и Македонија потписале су споразум по коме ће ново име бивше југословенске републике бити Република Северна Македонија.
Споразум о решавању македонско-грчког спора око имена и стратешком партнерству Македоније и Грчке потписали су данас у месту Псарадес, на грчкој обали Преспанског језера, шефови дипломатија Грчке и Македоније, Никос Коцијас и Никола Димитров, у присуству премијера две земље, Алексиса Ципраса и Зорана Заева.
Том чину присуствовао је и посредник УН Метју Нимиц, као и подсекретарка за политичка питања УН Розмари ди Карло, висока представница ЕУ за спољну политику и безбедност Федерика Могерини и европски комесар за преговоре о проширењу и политику суседства Јоханес Хан.
Атина и Скопље су, након две и по деценије, постигли историјски договор да Република Северна Македонија буде ново име те бивше југословенске републике.
Споразум треба још да потврде парламенти две земље, а у Македонији и грађани на референдуму.