Ухапшен бивши директор полиције Славко Стојановић
У акцији има још ухапшених, претреси на више локација у току.
Службеници Специјалног полицијског одељења ухапсили су јутрос бившег директора Управе полиције (УП) Славка Стојановића.
ДРАМА НА САРАЈЕВСКОМ АЕРОДРОМУ: Полиција ухапсила мушкарца за којег се сумња да је терориста!
СКЕЈО СТИГАО У ВУКОВАР СА ДЕВЕТОМ БОЈНОМ ХОС-а: "Хрватски речено, све ране смо зализали, пунимо муницију и идемо даље!"
Стојановић је ухапшен по налогу Специјалног државног тужилаштва, због сумње у злоупотребу службеног положаја у вези са шверцом цигарета.
У овој акцији има још ухапшених особа, а у склопу истог предмета СДТ-а.
У току су претреси на више локација у Црној Гори.
Ухапшен је и Никшићанин Игор Баћовић.
Портапрол СДТ-а Вукас Радоњић саопштио је да је по налогу СДТ-а, Специјално полицијско одјељење лишило слободе Стојановића и И.Б., због основа сумње да су учинили кривична дјела злоупотреба службеног положаја и кријумчарење.
Стојановић је цијели радни вијек до пензије провео у полицији, а завршио је полицијску школу у Каменици, Вишу криминалистичку у Земуну, а касније и факултет безбједности у Скопљу. Обављао је бројне полицијске послове од припавника, позорника, саобраћајца, вође смене а касније и друге старешинске позиције у униформисаном саставу УП.
Доласком Веселина Вељовића 2007. године на мјесто првог директора УП, Стојановић је унапређен за његовог помоћника за Сектор полиције опште надлежности, а касније и за саветника.
Славко Стојановић током рада у полицији препознат је као веома близак кадар ухапшеног бившег првог полицајца Веселина Вељовића.
У фебруару 2013. године Стојановић је на једном сумњивом конкурсу, тада на велико изненађење у безбедносном сектору, изабран за директора Управе полиције.
Његов мандат обиљежио је почетак "рата" сукобљених кланова у Црној Гори када је у само пет година убијено преко 40 особа. Тај мрачни период остаће упамћен и као године у којима су бројне мафијашке ликвидације остале нерешене.
Мандат директора обављао је у сјенци са ријетким појављивањима у јавности, а упућени су тврдили да је само формално био шеф полиције те да се за мало тога питао док је био на челу јавне полиције.
Мандат Стојановића обиљежило је и разбијање протеста Демократског фронта 2015. године, у току којег је забиљежено више случајева полицијске бруталности, од којих је најдрастичније пребијање Мија Мартиновића и демолирање његовог аутомобила од стране десетак припадника Специјалне антитерористичке јединице (САЈ). Због тиг случајева полицијске тортуре Црна Гора годинама добија пацке Европске комисије, а пред Европским судом за људска права у Стразбуру донето је неколико пресуда...
Оставку је, међутим, поднио тек крајем крајем марта 2018. године након што су у самом центру Подгорице убијени Милош Шаковић и случајна жртва мафијашког обрачуна Радивоје Јовановић.
Тада је оставка образложена "због погоршане безбедносне ситуације на територији Подгорице".
Није се дуго чекало на оно што се у безбедносном систему дуго припремало - повратак Веселина Вељовића, који је на други мандат изабран у јулу 2018. године. Два месеца након његовог повратка није више било одмора ни за официра полиције - Стојановића је почетком септембра тадашњи премијер Душко Марковић именовао на дужност секретара Већа за националну безбедност.
Ту је провео једно време, а потом се вратио у полицију након чега је у јануару 2021. отишао у пензију.