ГАДАФИЈЕВ БЛУДНИ СИН ПУШТЕН НА СЛОБОДУ, ОДМАХ НАПУСТИО ЛИБИЈУ: Чинио језиве ствари, Амери га звали "црном овцом" породице
Домаћа и светска јавност га памти по низу тешких скандала
Сади Гадафи, син некадашњег либијског лидера Моамера Гадафија и бивши фудбалер, пуштен је на слободу после седам година проведених у затвору, потврђено је из Министарства правде Либије.
Сади Гадафи је пресуду о ослобађању добио пре неколико месеци, али је тек у септембру ове године она и извршена.
Најбржи пут до НОВОГ ТЕЛЕФОНА? Ево одговора, а уз то можеш сјајно да се забавиш
ИРАН ЋЕ СЕ ВРАТИТИ ВЕОМА БРЗО! Техеран, Ријад и ЕУ на корак од историјског договора
САСТАНАК ПУТИНА И ЕРДОГАНА "ОЧИ У ОЧИ" ЗБОГ СИРИЈЕ: Турски председник открио своја очекивања, жели велике промене
Према појединим изворима, он је већ напустио Либију и претпоставља се да је уточиште пронашао у Турској. Гадафи је 2014. године изручен Либији, три године пошто је његов отац свргнут са власти и убијен, а за то време се скривао у Нигеру.
Сади (47), бивши фудбалер, затворску казну је служио у Триполију, а био је оптужен за злочине против демонстраната, али и за убиство свог бившег тренера Башира ал-Рајанија 2005. године, за шта је ослобођен 2018. године.
Трећи Гадафијев син је по завршетку фудбалске каријере био запослен у Фудбалском савезу Либије, све док Интерпол није објавио потерницу за њим. Фудбалска јавност памти да је 2003. године као бомба одјекнула вест да је Гадафијев син стигао у Италију и да је потписао професионални уговор са Перуђом, а у свему је посредовао тадашњи премијер Италије Силвио Берлускони, који је имао и блиске пријатељске односе са Моамером.
Сади се није прославио својим фудбалским умећем, а у другој сезони у Перуђи био је суспендован због позитивног теста на недозвољена средства. Ипак, Сади је био и остао најпознатији Гадафијев син, с обзиром на то да је пунио странице жуте штампе раскалашним понашањем.
Америчке дипломате су га чак назвале "црном овцом" породице због његових поступака у које се убрајају сукоби са саиграчима, околином, полицијом, злоупотреба опијата и алкохола, уз промискуитет који је изазивао саблажњавање како у Европи тако и у Африци.
Вести из Сирије, Ирака, Јемена и Либије можете прочитати ОВДЕ.