КИНЕЗИ НАМ НУДЕ РАКЕТЕ ДОМЕТА 300 КМ! Ако их узмемо, нико нам више НЕЋЕ ПРЕТИТИ!
Србија је добила сјајну понуду за модернизацију војске!
Србија је добила сјајну понуду за модернизацију војске! Кинези Србији понудили ракете домета 300 километара!
Пекинг је спреман да испоручи најмодерније крстареће ракете и ПВО ракетни систем ФД-2000, који је моћнији од руског С-300. Кинезима је стало да Балкан дугорочно буде стабилан. Процењују да је то могуће само ако је Србија војна сила. Народна Република Кина је заинтересована да учествује у најављеној модернизацији и опремању Војске Србије. Властима у Београду већ су достављене прве незваничне понуде у којима нам се нуде најмодерније крстареће ракете и ракетни системи, и то по ценама које су знатно ниже од тржишних.
АМЕРИЧКИ СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Хилари спрема ОПАСНЕ планове за Русију и Кину!
Пекинг је спреман да нам испоручи вишецевни ракетни систем са крстарећим ракетама домета од чак 300 километара, али и надмоћни ПВО ракетни систем ФД-2000, који је према речима стручњака моћнији од легендарног руског С-300!
Та понуда је део међудржавне сарадње између Србије и Кине. Наоружање које нам је понуђено представља последњу реч кинеске војне технике. Ако бисмо те системе имали у свом арсеналу, нама више нико не би смео лако да прети. Колико су то озбиљни системи, говори податак да је Турска хтела да купи ФД-2000, али је под притиском Запада одустала. Нама се овај систем нуди под веома повољним условима.
КИНЕЗИ БЕСНИ НА АМЕРЕ: Међутим, брине их долазак још једне ВОЈНЕ силе у њихово двориште!
- Кинези су врло расположени за војну сарадњу са нама. Овај ПВО који нам нуде је можда бољи и од руског С-300. Турци су то хтели да купе од Кине, али су одустали у последњи час пошто су их притисли Американци...У кинеској понуди је веома интересантан и тај вишецевни ракетни систем домета од 300 километара који има крстареће ракете „земља-земља“. То колико знам нуде по најповољнијим условима, а спремни су и да се елементи ракета склапају у фабрикама наменске индустрије у Србији- закључује војни коментатор „Политике“, Мирослав Лазански.
-Кинеска војна индустрија функционише између копирања страних технологија и стварања сопствене производње. Због тога Кина има јак интерес да нуди повољне услове озбиљним земљама, јер су им досад клијенти биле само сиромашне земље Азије и Африке. Они врло креативно решавају проблеме -сматра војни аналитичар Александар Радић.