ЗНАК ДА СТВАРИ КРЕЋУ НАБОЉЕ: Хрвати поздравили најаву Вучића о решењу отворених питања
Вучић је јуче на конференцији за новинаре у Београду изјавио да ће Србија бринути о хрватској мањини и да ће то показати конкретним потезима
Политички представници хрватске мањине поздравили су најаву мандатара Александра Вучића о скором решавању неких отворених питања статуса заједнице и истакли да би то допринело осећају сигурности у време затегнутих односа Србије и Хрватске, пренели су данас медији на хрватском у Војводини.
Вучић је јуче на конференцији за новинаре у Београду изјавио да ће Србија бринути о хрватској мањини и да ће то показати конкретним потезима који су недавно договорени са председницом Хрватске Колиндом Грабар-Китаровић у Таванкуту, пренела је агенција Хина.
ВУЧИЋ: Ако сте Орићу праштали, доста је! Нису српске очи НАЈЈЕФТИНИЈЕ!
Председник Демократског савеза Хрвата у Војводини (ДСХВ) Томислав Жигманов је то коментарисао на Твитеру: "Српски мандатар је јуче директно поменуо и решавање неких проблема хрватске заједнице у Србији, без обзира на напетости. То охрабрује!“
Србијански мандатар јучер је изравно споменуо и рјешавање неких проблема хрватске заједнице у Србији, без обзира на напетости. То храбри!— Томислав Жигманов (@zigmanov) Аугуст 2, 2016
Вучићеву изјаву је поздравио и председник Хрватског националнога већа у Србији (ХНВ) Славен Бачић, који је констатовао и да на основу три решена питања "сигурно не можемо сматрати да су Хрвати у Србији потпуно задовољни и да су њихови главни проблеми решени“.
ДАЧИЋ: Нећемо мењати законе зато што то тражи Хашки трибунал
- То је пре свега знак да ствари крећу у добром правцу и да се очекују даљи кораци. Пре свега ту мислимо да обезбеђење директне заступљености у Скупштини Србије, размерну заступљеност у државним телима, осигуравање стабилног финансирања хрватских медија у Војводини и на друге теме које смо током разговора у Таванкуту отварали - навео је Бачић, један од учесника сусрета Грабар Китаровић и Вучића 20. априла у Таванкуту.
Јасно нам је, додао је, да то не може да се реализује у две или три недеље, али важно је да државна тела предузимају конкретне кораке у правцу који би нас охрабрио.