ДА ЛИ ЋЕ ОВДЕ ИЗБИТИ СЛЕДЕЋА ВЕЛИКА ПАНДЕМИЈА? Њихова храна представља ЛЕГЛО ЗАРАЗЕ, стижу ЗАБРИЊАВАЈУЋИ ПОДАЦИ
Јака корелација између уништавања природе и пандемија.
Свима је добро познато да је тренутна епидемија корона вируса највероватније избила на једној од мокрих пријаца у Азији. Цео свет прстом упире у Азијате и њихово конзумирање меса најразличитијих животиња. Ипак, конзумирање дивљих животиња није необично ни у Африци, а таква пракса на том континенту постоји око 20 година.
СВЕ ШТО НИСМО ЗНАЛИ О КОРОНИ! Др Дидије ПОНОВО ШОКИРА: "Вирус нестаје за ДВЕ НЕДЕЉЕ, другог таласа НЕЋЕ БИТИ"
ОРБАН ПУН САМОПОУЗДАЊА: Добили смо прву битку, спремамо се за други талас!
У Азији се све више ради на смањењу узгоја и промета дивљих врста, у више него упитним хигијеснким условима, које задовољавају софистициране и традиционалне прехрамбене навике. Ипак, то је тежак посао.
- Кинески узгој дивљих животиња укључује 6,3 милиона директно укључених радника и вредност промета од 18 милијарди долара - навео је тим истраживача.
У Африци је, пак, то друга прича и много више забрињавајућа. Извршна секретарка Светске конвенције о биолошкој разноликости Елизабез Марума Мрема изјавила је да би било добро да и друге нације попут Кине стреме затварању ових тржишта. Ипак, тврди да треба имати на уму да постоје заједнице, посебно у руралним областима са малим примањима, посебно у Африци, које зависе од дивљих животиња.
- Без алтернативе за ове заједнице постоји ризик од појаве илегалне трговине дивљим животињама, а неке од њих су већ сада на прагу изумирања - навела је она.
У сливу Конга (Камерун, Еваторијална Гвинеја, Демократска Република Конго, Габон, Централноафричка република), али и у Гани, Сијери Леонеу, Либерији, Буркини Фасо и Сенегалу, месо које се нађе у грмовима је спас и једини извор протеина. То није опција већ тешка потреба.
У том подручју се према проценама ЦИФОР-а прикупи имеђу милион и 3,4 милиона тона меса дивљих животиња из тропских шума.
Лов и крчење шума у Африци су кључни елемент за разумевање како је Африка, ништа мање од Азије, географски подесна у бућности када је реч о пандемијама. Научници су чак 2017. године дошли до закључка како постоји јака корелација између појаве и ширења еболе и крчења шума.
ПО ПРВИ ПУТ ИЗЛАЗИ ИЗ БЕЛЕ КУЋЕ: Трамп напушта карантин после више од месец дана
АУСТРИЈА ОТВАРА ГРАНИЦЕ, АЛИ НЕ ЗА СВЕ: Продужена ограничења за улазак, у земљу могу само ОВИ ГРАЂАНИ
ШВЕЂАНИ ПРИЗНАЛИ: Направили смо грешку, али сада нема назад!
ТРАМП ШОКИРАО: "Видео сам доказ да је вирус потекао из лабораторије у Вухану"
КОРОНА ВИРУС У РУСИЈИ: Москва пријавила више од 100.000 заражених, број жртава премашио 1.000