DA LI ĆE OVDE IZBITI SLEDEĆA VELIKA PANDEMIJA? Njihova hrana predstavlja LEGLO ZARAZE, stižu ZABRINJAVAJUĆI PODACI
Jaka korelacija između uništavanja prirode i pandemija.
Svima je dobro poznato da je trenutna epidemija korona virusa najverovatnije izbila na jednoj od mokrih prijaca u Aziji. Ceo svet prstom upire u Azijate i njihovo konzumiranje mesa najrazličitijih životinja. Ipak, konzumiranje divljih životinja nije neobično ni u Africi, a takva praksa na tom kontinentu postoji oko 20 godina.
SVE ŠTO NISMO ZNALI O KORONI! Dr Didije PONOVO ŠOKIRA: "Virus nestaje za DVE NEDELJE, drugog talasa NEĆE BITI"
ORBAN PUN SAMOPOUZDANJA: Dobili smo prvu bitku, spremamo se za drugi talas!
U Aziji se sve više radi na smanjenju uzgoja i prometa divljih vrsta, u više nego upitnim higijesnkim uslovima, koje zadovoljavaju sofisticirane i tradicionalne prehrambene navike. Ipak, to je težak posao.
- Kineski uzgoj divljih životinja uključuje 6,3 miliona direktno uključenih radnika i vrednost prometa od 18 milijardi dolara - naveo je tim istraživača.
U Africi je, pak, to druga priča i mnogo više zabrinjavajuća. Izvršna sekretarka Svetske konvencije o biološkoj raznolikosti Elizabez Maruma Mrema izjavila je da bi bilo dobro da i druge nacije poput Kine streme zatvaranju ovih tržišta. Ipak, tvrdi da treba imati na umu da postoje zajednice, posebno u ruralnim oblastima sa malim primanjima, posebno u Africi, koje zavise od divljih životinja.
- Bez alternative za ove zajednice postoji rizik od pojave ilegalne trgovine divljim životinjama, a neke od njih su već sada na pragu izumiranja - navela je ona.
U slivu Konga (Kamerun, Evatorijalna Gvineja, Demokratska Republika Kongo, Gabon, Centralnoafrička republika), ali i u Gani, Sijeri Leoneu, Liberiji, Burkini Faso i Senegalu, meso koje se nađe u grmovima je spas i jedini izvor proteina. To nije opcija već teška potreba.
U tom području se prema procenama CIFOR-a prikupi imeđu milion i 3,4 miliona tona mesa divljih životinja iz tropskih šuma.
Lov i krčenje šuma u Africi su ključni element za razumevanje kako je Afrika, ništa manje od Azije, geografski podesna u bućnosti kada je reč o pandemijama. Naučnici su čak 2017. godine došli do zaključka kako postoji jaka korelacija između pojave i širenja ebole i krčenja šuma.
PO PRVI PUT IZLAZI IZ BELE KUĆE: Tramp napušta karantin posle više od mesec dana
AUSTRIJA OTVARA GRANICE, ALI NE ZA SVE: Produžena ograničenja za ulazak, u zemlju mogu samo OVI GRAĐANI
ŠVEĐANI PRIZNALI: Napravili smo grešku, ali sada nema nazad!
TRAMP ŠOKIRAO: "Video sam dokaz da je virus potekao iz laboratorije u Vuhanu"
KORONA VIRUS U RUSIJI: Moskva prijavila više od 100.000 zaraženih, broj žrtava premašio 1.000