ДРУГИ ТАЛАС ВИРУСА НАПАДА ДРУГАЧИЈОМ СНАГОМ: Неке земље у свету се већ САДА спремају на повратак короне
Уз помоћ немачке војске реновира се берлински сајамски изложбени простор како би за неколико недеља био претворен у болницу, која ће моћи да прими 1.000 пацијената.
Док постепено ублажава мере уведене ради сузбијања епидемије вируса САРС-ЦоВ-2 Немачка истовремено предузима мере за побољшање капацитета за борбу против очекиваног другог таласа заразе.
Уз помоћ немачке војске реновира се берлински сајамски изложбени простор како би за неколико недеља био претворен у болницу, која ће моћи да прими 1.000 пацијената.
Канцеларка Ангела Меркел стално понавља да Немачка не треба да се одмара на ловорикама упркос чињеници да је стопа раста инфекције опала, а виролог Кристијан Дростен из чувене берлинске Болнице "Шарите" упозорава да би вирус у новом таласу, који се најчешће најављује за септембар, могао да нападне "сасвим другачијом снагом".
МЛАДИ ЉУДИ ЗА ПРИМЕР: Оно што волонтери Меридиана раде за цео Балкан заслужује велико БРАВО!
Директор СЗО открива: Више од 13 милиона људи због короне неће примити вакцину, због тога ће страдати и деца
Кинески ученици се древном техником боре против короне: Закаче тегове о МУШКОСТ и клате се (ВИДЕО)
- Вирус ће наставити да се шири наредних недеља и месеци - рекао је Дростен за јавни сервис НДР и додао да ће други талас бити опасан због тога што ће се јављати "свуда у исто време".
Због тога Немачка, која ужива међународно признање због свеобухватног система тестирања, али и болничких капацитета, и даље улаже позамашне ресурсе у повећање броја кревета опремљених респираторима.
У универзитетској болници у Ахену, близу холандске границе, већ је спремно више десетина кревета за нови талас инфекције. Приликом последњег пребројавања, утврђено је да је од укупно 32.000 кревета за интензивну негу слободно скоро 13.000. Немачка је од почетка кризе имала знатно више кревета са респираторима од европских комшија (33,9 на 100.000 становника, наспрам 8,6 у Италији и 16,3 у Француској).
Након избијања епидемије, Немачка је, осим тога, драстично проширила капацитете за интензивну негу и преглед и спремна је за могући нови талас.
- Планирамо да нам наредних месеци 20 одсто расположивих кревета са респираторима остане празно, а циљ нам је да ослободимо још 20 одсто у року од 72 сата - уколико избије нови талас – изјавио је за АФП Гералд Гас, председник Удружења немачких болница (ДКГ).
Стопа смртности од корона вируса у Немачкој тренутно износи 3,5 одсто, а према најновијим подацима, има 150.383 потрврђена случаја инфекције и 5.321 умрлих. Број је и даље у порасту, али је ипак знатно нижи него у земљама попут Шпаније и Италије, где стопа смртности износи око десет одсто.
Будући да се тек очекује преоптерећеност здравственог система, Гас је позвао болнице да се полако врате лечењу пацијената чије је лечење прекинуто због кризе, јер се сматрало да није толико хитно да им се помогне.
Корак по корак
Актуелна стратегија Берлина је постепено враћање на нормално стање, уз тестирање стотина хиљада људи недељно. Ангела Меркел је изјавила да је циљ повратак фази када је број инфекција био довољно мали да би ланац контаката могао да се прати, те изолују потенцијално заражена лица како би се спречило да зараза букне на другом месту. Са тим циљем, у наредних неколико недеља планирано је представљање апликације за тражење котнаката. Маске су обавезне у јавном превозу широм земље, а у појединим покрајинама и у продавницама.
ЗАХАРОВА БЕСНА: Чешки медији шире дезинформације, неопходна је детаљна провера свих вести!
Улице у Цириху полупразне и нико не носи маске: У Швајцарској мере заштите трајале до јуче, а заражено скоро 30 хиљада људи
Санкт Петербург на мети корона вируса: Скоро МИЛИОН инфицираног становништва
Колона руске војне механизације стигла у ОВАЈ ГРАД: Почела изградња нове ковид болнице (ВИДЕО)
НЕКАДАШЊЕ ЖАРИШТЕ ПОНОВО СЛАВИ: За 24 сата у Италији преминуло 333 особа, овакав број последњи пут забележен 10. марта