КО ЈЕ АНТИРАТНИ КАНДИДАТ НА ИЗБОРИМА? Саосећајан, а уствари ђаво, окружен мочварним створењима, живи за рат!
Уколико он победи, тешко свима нама
Избор новог председника у Сједињеним Државама важан је тренутак било где и било када, али чини се да је 2020. година потенцијално зрела за сумирање последица потресања земље.
ТУРСКИ БАЈРАКТАРИ ПОКИДАЛИ ЈЕРМЕНЕ! Снаге одбране Арцаха остале без моћне војне опреме! (ВИДЕО)
"ГРУЗИЈСКИ САН" УБЕДЉИВО ВОДИ НА ИЗБОРИМА: Уједињени национални покрет на другом месту
ДРАМА У МЕКИ, УЛЕТЕО АУТОМОБИЛОМ У ГЛАВНУ ЏАМИЈУ: Пробио баријеру, а онда су кренули за њим да га линчују (ВИДЕО)
Неколико аката има више последица по земљу од рата, па иако неки могу имати читав низ питања која ће утицати на њихов глас на предстојећим изборима, други дају висок приоритет избору кандидата који је антиратни, како би се окончали бескрајни ратови и променили војно-индустријски системи.
Који кандидат би требао по вама да буде изабран уколико вам је мир важна ставка у животу?
Бајден би могао да буде први избор, јер је левичарски кандидат који би логично требао да буде више антиратно оријентисан него Републиканци.
Међутим, Бајден није лево крило, већ припада десном центру. Чини се да се окружује истомишљеницима неолибералима из Обамине администрације који ће обновити интервенционистичку спољну политику британског премијера Тонија Блера - доктрину под називом Одговорност због заштите (Р2П.).
За министра одбране кандидати су славна мочварна створења попут Хилари Клинтон и Мишел Флоурнои, и обе су играле кључну улогу у операцијама НАТО-а 2011. које су нам донеле повратак црног ропства у Либији након њихове операције промене режима у тој земљи.
Флоурнои је мало позната у америчком народу, али у елитама "дубоке државе" она је страствени заговорник америчке интервенције.
У њеном чланку о спољним пословима од јуна 2020. под насловом "Како спречити рат у Азији", Флоурнијино "решење" за спречавање рата у Азији (читај: са Кином) је ескалација војних тензија и провокација у Азији и диктирање Кини услова из новог "Pax Americana" за читав регион, заснован на америчкој војној моћи.
Флоурнои је члан Савета за спољне односе, члан је спољног саветодавног одбора директора ЦИА, а радила је и за познату консултантску фирму "дубоке државе" "Бооз Allen Хамилтон", исту за коју је радио Едвард Сноуден.
Такође је била извршни директор и суоснивач Центра за нову америчку безбедност, тинк-тенка америчких "јастребова" у којем доминирају Клинтонови лојалисти и неоконзервативци.
У мају 2016. ЦНАС је објавио документ "Проширење америчке моћи", чији су коаутори Флоурнои и Роберт Каган, неоконзервативац који је такође радио са Диком Чејнијем 2000. године на објављивању сличног документа кроз Пројекат за нови амерички век, залажући се за униполарни свет заснован на америчкој војној хегемонији.
Флоурнои је критиковала Трампову политику према Кини, наводећи да се она спроводила "углавном билатерално, уместо да се граде широке коалиције партнера и савезника" који ће Кини диктирати услове мира према цеви.
Као што је оштро антиратно настројена Медеја Бењамин недавно написала:
- Избор Мишел Флоурнои да предводи Пентагон био би трагичан показатељ да је Бајден заиста бацио у пакао америчку будућност у исцрпљујућој трци у трци наоружањем са Кином и Русијом, то је потенцијално катастрофална тежња за васкрсавањем америчке империјалне моћи која нестаје.
Поред Флоурнои, прича се да је Биден разматрао и Сузан Рајс за државног секретара. Сузан Рајс има дугу каријеру. Она је архетипско мочварно створење, лишено морала и саосећања, и гледа свет кроз хладан објектив.
Дуго се залаже за уздржавање, саветујући и Клинтона и Обаму да се умешају у војне ескалације које су се касније показале катастрофалним. Радила је илегално, мимо докумената за трговину оружјем у Африци попут демократског Оливера Норта, за шта је касније унапређена.
Годинама је чинила огромне напорие да дестабилизује Конго и Судан, а ипак је држе као модел за подражавање младих Афроамериканаца.
Њено чврсто уверење у Р2П, заједно са Бајденом, Флоурнои, Клинтоновима и вероватно Самантом Пауер, Џоном Форбсом Керијем и другима, значи да ће се Бајденова администрација вратити у врсту интервенционистичке спољне политике.
Не заборавите на самог Бајдена. Погледајте његову биографију, видећете да никада није било рата који му се није свидео. Сенатор из МБНА гласао је за рат у Ираку. Такође и за рат у Авганистану.
Био је потпредседник у администрацији која је започела седам нових ратова, а Обама га је изабрао за свог саветника у спољној политици.
Он је био главни човек који је водио украјинску обојену револуцију 2013. године, доводећи дословце нацисте у традицији Степана Бандере на власт да свргну легитимну владу Украјине, а притом је за себе и своју породицу згрнуо милионе долара од дружења на донаторским вечерима и коктелима.
Аутор analize: Carey Лист