"ДОЛАЗЕ ДА УНИШТАВАЈУ, РАЊАВАЈУ, УБИЈАЈУ" Француски естаблишмент у страху пред радикалним демонстрантима (ВИДЕО)
Дарманин је рекао да би више од 1.000 радикалних хулигана, од којих поједини из иностранства, могло да учествује у маршевима планираним у Паризу и у другим градовима.
Протести и штрајкови против пензионе реформе настављени су данас широм Француске, уз појачано полицијско присуство због страха од насиља и владиних упозорења да радикални демонстранти намеравају да "униште, повреде и убију".
НАПАД У ИСЛАМСКОМ ЦЕНТРУ! Има мртвих, брутално су убијени великим ножем!
БЕЛОРУСИЈА ДАЛА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО: Минск прихватио распоређивање руског тактичког нуклеарног оружја!
"СВЕ ШТО ВАМ МОГУ РЕЋИ ОДМАХ - МОЛИТЕ СЕ" Трамп након ове Путинове поруке послао важно упозорење: Сада се играмо са великим стварима
Због бојазни од насиља, министар унутрашњих послова Жерал Дарманин наредио је распоређивање 13.000 полицајаца, од којих се скоро половина налази у француској престоници, пренео је АП.
Протести су јутрос почели мирно у више француских градова, али су временом прерасли у хаос. Демонстранти су у Нанту гађали полицију, која је одговорила сузавцем.
Маршира се и на улицама Бордоа и Марсеја.
У Паризу, штрајкачи железничари упали су и блокирали железничке шине на једној од главних станица Гар де Лион. Они су марширали иза транспарента "Полиција сакати. Не праштамо!".
Полиција се, с друге стране, припрема на насиље које би могло да избије касније током дана. Дарманин је рекао да би више од 1.000 радикалних хулигана, од којих поједини из иностранства, могло да учествује у маршевима планираним у Паризу и у другим градовима.
- Они долазе да уништавају, рањавају и убијају полицајце и жандарме. Њихови циљеви немају везе са пензионом реформом. Њихови циљеви су да дестабилизују наше републичке институције и да донесу крв и ватру у Француску - казао је министар јуче када је говорио о детаљима полицијских мера.
Лидери синдиката и политички противници председника Емануела Макрона, криве његову владу за протесте и насиље које се распламсало последњих недеља, сматрајући да је то изазвало његово настојање да се подигне старосна граница за одлазак у пензије у Француској са 62 на 64 године.
Критичари наводе и да су полицајци користили прекомерну силу против демонстраната. Полицијско надзорно тело истражује више тврдњи о прекршајима полицајаца.