ЦРКВА ИЗОПШТАВА НАРОДНЕ ПОСЛАНИКЕ! "Починили су најдубљу грешку и ЧИСТО ЗЛО, не могу се сматрати члановима цркве"
Епископи су се одлучили да изрекну најтежу казну
Грчка православна црква позвала је на екскомуникацију посланика који су гласали за недавно усвојени закон којим се легализују истополни бракови.
ЧУДО БОЖЈЕ НА ДЕЛУ: У руинираној Авдејевки ЦРКВА ОСТАЛА НЕТАКНУТА
Сме ли се СЕДЕТИ за време БОГОСЛУЖЕЊА? Митрополит Иларион открива зашто у ЦРКВАМА верници СТОЈЕ, те шта да раде БОЛЕСНИ и УМОРНИ
ГРЧКА ПОНОВО НА УДАРУ: Нови снажан земљотрес погодио југ Балкана
У отвореном писму епископа Амбросија позива се да премијер Грчке Киријскос Мицотакис и 175 посланика који су подржали закон буду екскомуницирани.
- Наша православна црква је под опсадом... Треба направити револуцију против свих оних који разводњавају закон Божији. Протагониста овог моралног злочина, премијер Грчке и 175 посланика у грчком парламенту, треба да буду екскомуницирани - наводи се у писму.
Црква је оптужила посланике да су починили "најдубљу духовну и моралну грешку" када су подржали закон усвојен 15. фебруара, а епархија на Крфу објавила је да двојица посланика са острва, који су подржали закон, не могу себе да сматрају члановима цркве и забранила им је учешће у верским обредима.
- Тражимо од њих да се покају, у супротном аутоматски ће бити искључени из хришћанског обреда причешћа и других црквених обреда - навела је епископија.
Грчка је постала прва православна хришћанска нација на свету која је усвојила закон који дозвољава истополне бракове, а сам закон подржао је и премијер Грчке Киријакос Мицотакис.
Спорни закон подразумева и признавање родитељских права геј парова, иако им није дозвољено да имају децу сурогат мајчинством.
Због закона и Мицотакис се суочио са оштрим критикама православне цркве која закон описује као "чисто зло", док је архиепископ Јероним, који се сматра умереним у црквеној хијерархији предложио да се гласање стави на народни референдум.
Црква сматра да ће закон довести до тога да истополни парови захтевају и друга права и да ће довести до распада грчке породице и друштва.
Због закона је и Свети синод саопштио да служба 24. марта којом се обележава Недеља православља неће бити одржана у престоничкој цркви, где се традиционално слави, већ у мањој цркви и на ту литургију није позвана председница Грчке Катерина Сакеларопулу.
Извор: Танјуг