ДРУШТВЕНИ МЕДИЈИ ИЗАЗВАЛИ БЕС ИНДИЈАЦА: Захтевају да се уклони сав садржај са одређеним називом короне
Земља је тешко погођена новом варијантом од краја марта и сада је на другом месту након САД-а по укупним бројем инфекција
Влада Индије наложила је компанијама друштвених медија да уклоне сав садржај који се односи на формулацију "индијска варијанта" ковид-19.
ПРИЧА ОД КОЈЕ ЋЕ ВАМ КРЕНУТИ СУЗЕ НА ОЧИ: Арапкиња добила бубрег од убијеног Јеврејина, спасио јој је живот
ШТА ЧЕКА НАШЕ ГАСТАРБАЈТЕРЕ: Велики сукоб канцелара Курца и министра здравља око даљег попуштања мера
БРИТАНСКИ СТРУЧЊАЦИ ДОКАЗАЛИ: Најновије истраживање показало колико "Фајзер" и "АстраЗенека" штите од ИНДИЈСКОГ СОЈА
Министарство за информационе технологије саопштило је да је Светска здравствена организација (СЗО) регистровала варијанту као Б.1.617 и да је свака референца на Индију лажна, преноси Би-Би-Си.
Упутство компанијама за друштвене медије дато је у петак владиним налогом Министарства електронике и информационе технологије.
Документ није објављен у јавности, али су је прибавиле новинске агенције.
Од платформи је затражено да „одмах уклоне са своје платформе сав садржај који именује, односи се или подразумева "индијску варијанту коронавируса", наводи Би-Би-Си позивајући се на индијске медије.
У тексту упутства се каже да СЗО "ни у једном свом извештају није повезала појам ''индијска варијанта'' са варијантом Б.1.617 корона вируса".
Један извршни директор друштвених медија рекао је Ројтерсу да би било изузетно тешко уклонити све референце на "индијску варијанту".
Б.1.617, заразнија варијанта, први пут је откривена у Индији прошле године и проширила се на десетине земаља. Одређени број држава строго је ограничио доласке из Индије.
Географски изрази коришћени су за описивање низа других варијанти, укључујући британску и бразилску.
Индијска влада суочава се с критикама због руковођења одговором на пандемију ковид-19, а, како Би-Би-Си наводи, прошлог месеца изазвала је негативне реакције након што је наложила Твитеру да уклони постове који критикују неке од његових акција током пандемије.
Земља је тешко погођена новом варијантом од краја марта и сада је на другом месту након САД-а по укупним бројем инфекција, са више од 26 милиона, према истраживању Универзитета Џонс Хопкинс.
Смртних случајева повезаних с ковидом близу је 300.000, што је иза САД и Бразила, иако неки стручњаци сматрају да би тај број у Индији могао бити знатно већи.