СТРАТЕГИЈА КОЈА ШОКИРА: Једна држава је решила да прво вакцинише млађу популацију, старији на крају реда
Југоисточна Азија има великих проблема са вирусом корона
У Индонезији данас почиње масовна вакцинација, али стручњаци кажу да то што ће прво бити вакцинисани млади људи, неће помоћи у смањењу смртних случајева, јер су старије особе највише изложене ризику.
ПОТВРДА О ВАКЦИНАЦИЈИ ЛОША ИДЕЈА: Европски званичник јавно открио шта мисли о новим мерама за прелазак границе ЕУ
МЕЋАВА КАКВУ ЈАПАН НЕ ПАМТИ: Снег је затрпао улице, осам особа изгубило живот (ФОТО/ВИДЕО)
СЗО КАЖЕ ДА НАМ ТРЕБА ВИШЕ ВРЕМЕ: Ништа од колективног имунитета до краја ове године?
У Великој Британији је прва особа која је примила ковид-19 вакцину била 90-годишња пензионерка. У Канади је први прималац био само незнатно млађи са 89 година. У Немачкој је први био дека у старачаком дому од 101 годину.
Али, у Индонезији, земљи која је највише погођена вирусом у југоисточној Азији са 836.718 потврђених случајева и 24.343 смртних случајева, Влада је изабрала неортодоксну стратегију вакцинације.
У првој фази која започиње данас и наставља се до краја марта, 1,3 милиона здравствених радника и додатних 17,4 милиона радника из јавне службе - полиције, војника, наставника и бирократа - добиће бесплатне узорке од КоронаВак-а, вакцине коју је развила кинеска фирма Синовак Биотек.
Након тога, одрасли ће бити вакцинисани.
- Индонезија циља на продуктивну старост од 18 до 59 година уместо на старије људе, јер нисмо завршили фазу три клиничка испитивања за људе овог узраста вакцином Синовак - рекла је портпарол Министарства здравља др Надиа Викеко.
- Још увек чекамо на преглед БПОМ-а (индонезијске агенције за контролу лекова и хране) да бисмо видели да ли се вакцина може безбедно користити за људе старије од 60 година.