Иран ЗАБРАНИО енглески језик у школама
Мудар потез?
Иран је забранио наставу енглеског језика у основним школама, каже високи званичник. Тај потез долази услед поновљених позива Техерана да се оконча „западна културна инвазија“ на Исламску Републику Иран.
Прочитајте и:
- Настава енглеског језика у државним и другим основним школама према званичном наставном плану и програму против је закона и прописа - рекао је Мехди Навид Адхам, председник Савета за високо образовање.
- То је зато што се у основном образовању поставља основа за изучавање иранске културе - додао је он.
Власти такође могу да забране vannastavne курсеве енглеског језика, рекао је званичник. Видео на којем је Навид Адхам говорио о забрани објавила је агенција Фарс.
"Бад Лангуаге: Иран Банс Teaching English ин Schools то Fight ‘Western Цултурал Инвасион’" https://t.co/hIbNTjqsqm #TCOT #MAGA #PJNET #RedNationRising— Joey Brooklyn (@Joe_America1776) 09. јануар 2018.
Деца почињу са учењем енглеског језика у средњој школи у Ирану када имају између 12 и 14 година. Неке основне школе такође имају наставу енглеског језика.
Иранско руководство је више пута упозоравало на опасности „западне културне инвазије“. Прошле године, врховни лидер ајатолах Али Хамнеј рекао је да је Иран достигао „фазу где се учење енглеског језика проширило и на вртиће“.
Иран хас banned teaching the English лангуаге ин primary schools, calling the субјецт а "цултурал инвасион". Техран says the едуцатион ministry "енвисагес strengthening Персиан лангуаге skills анд Ираниан Исламиц цултуре оф пупилс ат the primary school стаге" pic.twitter.com/plYpjE7JmB— ЗиФМ News (@ZiFMNews) 09. јануар 2018.
- То не значи забрану учења страног језика. То је због тога што је учење енглеског језика у основној школи промоција стране културе у земљи, међу децом и омладином - рекао је он.
- Западни мислиоци су више пута говорили о томе да би уместо колонијалистичког експанзионизма 19. века најбољи и најјефтинији начин био увођење мисли и културе у млађе генерације, те обука стручњака који би се понашали као војници у систему доминације - закључио је Мехди Навид Адхам.