ЈАВНО ПОГУБЉЕЊЕ КРИМИНАЛАЦА: На стадиону у Кини пред хиљадама људи убијени дилери (ВИДЕО)
Смртна казна пред публиком
На стадиону у кинеском граду Лунгфенгу пред хиљадама посматрача јавно је погубљено 10 особа, углавном због злочина повезаних са наркотицима.
Прочитајте и:
Наиме, седам од десет осуђених је проглашено кривим за производњу и продају дроге, а остали су осуђени због убиства и пљачке.
Позив на јавно погубљење локалном становништву је упућен позив четири дана раније.
Оптужени су доведени на стадион у полицијским возилима, па су изведени на малу платформу постављену на атлетску стазу, где им је прочитана пресуда. Хиљаде људи је посматрало догађај, а међу њима је било и ученика у школским униформама.
10 пеопле сентенцед то death фор друг цримес ин southern China - Тен пеопле were сентенцед то death фор друг цримес by цоуртс ин Shanwei анд Луфенг ин southern Гуангдонг он Saturday. They were executed immediately афтер the вердицт. Their сентенцес we... https://t.co/1GG9A3eKEx— Zyite (@ZyiteGadgets) Децембер 17, 2017
Неки посматрачи су се пели на седишта како би боље видели, док су се други груписали на терену, међу којима су многи држали високио подигнуте телефоне како би снимали догађај, а неки сус тајали са стране, пушили цигарете или безбижно ћаскали док се објављивала смртна пресуда.
У Кини се сваке године погуби више људи него у свим осталим државама заједно, али тачан број људи осуђених на смртну казну се не објављује и важи за државну тајну. Прошле године је, према извештајима и проценама невладиних агенција извршено око 2.000 смртних казни. Кина и даље спроводи смртне казне и за многе ненасилне злочине као што су трговина дрогом или финансијске преваре.
Тероризам је (НЕ)МОГУЋЕ победити: Како је Американце ударио БУМЕРАНГ познатији као Авганистан
Међутим, јавна суђења у Кини су реткост. Кинески правосудни систем је озлоглашен по томе да фаворизује тужиоце и 99,9 одсто суђења се заврши осудом на казну.
У кинеском граду Луфенг, 18 мушкараца саслушано је пред 10.000 људи под оптужбом за производњу и продају дроге. Њих 13 погубљено је након саслушања.
Овај тренд поновног увођења јавних суђења подсећа на ране дане Народне Републике Кине, када су капиталисти и земљопоседници јавно осуђивани.
ЕКСПЛОЗИЈА у Хамбургу: Није реч о тероризму?
Ово последње суђење подсећа на оно од пре пет месеци када је, такође у Луфенгу на смрт, осуђено осам особа због трговине дрогом. У том граду је пре три године спроведена велика рација против наркодилера.