ЈОШ ЈЕДНА ЖРТВА "ТИК ТОКА": Србија и даље пати за дечаком који се убио због ове апликације, а угожено је још ЈЕДНО ДЕТЕ!
Лекари се боре за живот дечака Џошуе Хејлсијуса (12) последње жртве Тик Ток изазова гушења до губитка свести.
Несрећа се догодила у Колораду када је дечак учествовао у изазову свој врат стего пертлом, 22. марта.
ИНСТАГРАМ И ТИК ТОК ПОСТАЈУ ПРОШЛОСТ! Нова друштвена мрежа расте брже од Јутјуба (ВИДЕО)
НОВИ ТРЕНД КОД ПАМЕТНИХ ТЕЛЕФОНА! Нови дизајн - "кругови у јају" (ФОТО)
СЛУЧАЈ ПОД ВЕЛОМ МИСТЕРИЈЕ Постоје два могућа разлога због чега је бивши директор "Застава оружја" извршио самоубиство
Дечака без свести пронашао је његов брат близанац, на поду купатила, преносе амерички медији. Дечак је хитно пребачен у болницу а његово стање је и даље тешко.
Дечакови родитељи су рекли да је он често био на друштвеним мрежама и да их је углавном користио за корисне ствари и заинтересовао се за кување, свирање гитаре и глума. Оно што родитељи нису знали је да је дошао у додир и са изузетном опасним стварима, као што су разни језивим изазовима. Све се завршило стравичном несрећом која је задесила породицу.
Ово није први пут да изазов са Тик Тока односе жртве, пре свега децу и адолесценте широм света. То није ни прва фатална злоупотреба Интернета и компјутерске технологије.
Недавно је Интерпол свим земљама света упозорио упозорење да се, управо преко друштвене мреже Тик Ток, Такво упозорење је добио и МУП Србије а објавили су га сви домаћи медији.
У јануару ове године у Раковици је страдао дечак (10) чије је беживотно тело пронађено у породичном стану. Он је био сам у стану а пронађен је обешен. Тада се причало да је и он жртва Тик Ток изазова, али су то његови родитељи демантовали.
Оно што је несумњиво је да из екрана, из безбедне даљине вребају злонамерни и криминални умови, којима је стравина забава да чине зло деци и младима, које чак и не познају. Како спречити или макар смањити ту прењу?
Друштвене мреже саме по себи нису штетне, али неки њихови садржаји могу бити изузетно опасни. Прво родитељи треба да се упознају са тим друштвеним мрежама, пре свега са Тик Током, да виде шта то њихова деца користе, takko да знају о чему да причају са својом децом. Затим, потребно је да са децом причају отворено о тим стварима и да им објасне каква опасност их вреба - каже породични психотерапеут Биљана Ћулафић.
Проблем је што су огрожени деца и адолесценти који чесо немају потпуно и правилно схватање живота, па ни смрти.
Деца често не разумеју и не схватају појам смрти па чак ни опасности ни повреда. Они мисле да је то стање из којег се могу повратити., без последица. Зато су они подложни и манипулацијама и сама улазе у опасне ситуације. Она виде да се ликови у филмовима и у игрицама враћају из мртвих и мисле да је и такав живот стваран - каже Биљана Жулафић.
Родитељи треба да обрате пажњу на промене у понашању и да што више причају са децом. У случају опасности треба се консултовати са надлежним институцијама, од полиције до психијатара, јер није срамота потражити помоћ.