ПРИРОДНА КАТАСТРОФА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА: Ванредно стање у Канади због поплава, угрожене хиљаде људи (ВИДЕО)
Канадске оружане снаге распоређене су да помогну хиљадама блокираних становника због олује која је погодила регион у недељу током ноћи.
Ванредно стање проглашено је у западној канадској провинцији Британска Колумбија након снажне олује и невремена које је затворило путеве и жељезничке везе у том региону.
ПОРТУГАЛ ДОБИЈА БОРБУ ПРОТИВ КОРОНЕ: Иако имају једну од највећих стопа вакцинације, разматрају увођење нових МЕРА
ШТА СУ 3Г, 2Г, 1Г ПРАВИЛА? Ево које се мере подразумевају под овим скраћеницама и које је НАЈРИГОРОЗНИЈЕ
КОРОНА ДИВЉА У ЕВРОПИ: Белгија уводи нове МЕРЕ да би обуздала четврти талас ВИРУСА - број пацијената руши све РЕКОРДЕ
Канадске оружане снаге распоређене су да помогну хиљадама блокираних становника због олује која је погодила регион у недељу током ноћи.
Премијер Џастин Трудо обећао је помоћ приликом посете Вашингтону и рекао да ће трупе помоћи у обнови.
Једна жена погинула је у клизишту, а две особе се воде као нестале. Локално становништво рекло је за ЦБЦ Њуз да се клизиште сурвало на возила која су била заглављена у саобраћају.
- Људи који су били испред нас само су вриштали и трчали. Израз лица им је био као да долази цунами. То је била најстрашнија ствар коју сам икада видела - рекла је Кејти Рени.
Хиљаде људи и даље су евакуисане након што је "атмосферска река" - дуга трака влаге у ваздуху која преноси воду из тропских области ка половима - избацила просек месечних падавина у региону за 24 часа.
Званичници у региону приписали су природну катастрофу последицама климатских промена.
Утицај климатских промена на учесталост олуја је још нејасан, али се зна да повећане температуре површине мора загревају ваздух изнад и чине доступним више енергије за покретање урагана, циклона и тајфуна. Као резултат тога, вероватно ће бити интензивнији са више екстремних падавина.
У свету је већ температура повећана за око 1,2 Целзијуса од почетка индустријске ере и температура ће наставити да расте осим ако владе широм света не смање емисије штетних гасова, наводи Би-Би-Си.