ЦЕО СВЕТ У СТРАХУ: Кинези открили мутирани сој КОРОНЕ, смртност стопостотна - једна ствар је посебно ЗАСТРАШУЈУЋА
Смртност је 100 постотна и муњевита, једна ствар је посебно застрашујућа.
Кинески званичници су пронашли мутирани сој коронавируса, познат као GX_P2V, који изазива стопостотну смртност код мишева, наводи се у студији објављеној у Пекингу.
- Студија показује ризик од преношења GX_P2V на људе и пружа јединствен модел за разумевање патогених механизама вируса повезаних са САРС-ЦоВ-2 - написали су аутори.
Три године пре пандемије, тачније 2017. године, откривен је GX/2017 који је назван "рођаком" коронавируса, а овај нови сој сада представља његову мутирану верзију. Мишеви који су били заражени GX/2017 умирали су у просеку осам дана од добијања вируса, док је код новог соја смрт извесно бржа.
Наводно, нови сој вируса GX_P2V је напао плућа, очи, душнике и мозгове мишева, због чега је смрт била јако брза. У данима пре смрти, губили су на килажи, имали су погрбљено кретање, били су троми.
Како преноси New York Пост, очи су им потпуно побелеле дан пре смрти.
Ова студија је, како се наводи, за разлику од других које су се бавиле ковидом-19, известила јавност о стопостотној смртности код мишева заражених вирусом и на тај начин надмашила претходно објављене резултате из других студија, наводе истраживачи.
Нажалост, како се наводи, резултати студије не показују јасно како би сој утицао на људе.
Фансоа Балу, стручњак за епидемиологију на Институту за генетику Универзитета у Лондону, критиковао је истраживање као "ужасно" и "научно потпуно бесмислено".
- Не видим ништа ни близу занимљиво што би се могло научити из присилног заражавања чудне расе хуманизованих мишева насумичним вирусом. С друге стране, могао сам да видим како такве ствари лако могу да пођу по злу - написао је професор на друштвеној мрежи Икс и додао документ не прецизира ниво биолошке безбедности и мере предострожности које су коришћене у истраживању.
Ричард Х. Ебрајт, професор хемије и хемијске биологије на Ругеровом универзитету, поткрепио је Балоукове забринутости са коментаром "слажем се".
- Ово лудило се мора зауставити пре него што буде прекасно - написао је др Генади Глински, пензионисани професор медицине на Станфорду.
Претпоставке су да ова студија из 2024. године нема везе са кинеским Институтом за вирусологију Вухан, који је био у центру теорија о цурењу вируса у вези са пандемијом COVID-19.