CEO SVET U STRAHU: Kinezi otkrili mutirani soj KORONE, smrtnost stopostotna - jedna stvar je posebno ZASTRAŠUJUĆA
Smrtnost je 100 postotna i munjevita, jedna stvar je posebno zastrašujuća.
Kineski zvaničnici su pronašli mutirani soj koronavirusa, poznat kao GX_P2V, koji izaziva stopostotnu smrtnost kod miševa, navodi se u studiji objavljenoj u Pekingu.
- Studija pokazuje rizik od prenošenja GX_P2V na ljude i pruža jedinstven model za razumevanje patogenih mehanizama virusa povezanih sa SARS-CoV-2 - napisali su autori.
Tri godine pre pandemije, tačnije 2017. godine, otkriven je GX/2017 koji je nazvan "rođakom" koronavirusa, a ovaj novi soj sada predstavlja njegovu mutiranu verziju. Miševi koji su bili zaraženi GX/2017 umirali su u proseku osam dana od dobijanja virusa, dok je kod novog soja smrt izvesno brža.
Navodno, novi soj virusa GX_P2V je napao pluća, oči, dušnike i mozgove miševa, zbog čega je smrt bila jako brza. U danima pre smrti, gubili su na kilaži, imali su pogrbljeno kretanje, bili su tromi.
Kako prenosi New York Post, oči su im potpuno pobelele dan pre smrti.
Ova studija je, kako se navodi, za razliku od drugih koje su se bavile kovidom-19, izvestila javnost o stopostotnoj smrtnosti kod miševa zaraženih virusom i na taj način nadmašila prethodno objavljene rezultate iz drugih studija, navode istraživači.
Nažalost, kako se navodi, rezultati studije ne pokazuju jasno kako bi soj uticao na ljude.
Fansoa Balu, stručnjak za epidemiologiju na Institutu za genetiku Univerziteta u Londonu, kritikovao je istraživanje kao "užasno" i "naučno potpuno besmisleno".
- Ne vidim ništa ni blizu zanimljivo što bi se moglo naučiti iz prisilnog zaražavanja čudne rase humanizovanih miševa nasumičnim virusom. S druge strane, mogao sam da vidim kako takve stvari lako mogu da pođu po zlu - napisao je profesor na društvenoj mreži Iks i dodao dokument ne precizira nivo biološke bezbednosti i mere predostrožnosti koje su korišćene u istraživanju.
Ričard H. Ebrajt, profesor hemije i hemijske biologije na Rugerovom univerzitetu, potkrepio je Baloukove zabrinutosti sa komentarom "slažem se".
- Ovo ludilo se mora zaustaviti pre nego što bude prekasno - napisao je dr Genadi Glinski, penzionisani profesor medicine na Stanfordu.
Pretpostavke su da ova studija iz 2024. godine nema veze sa kineskim Institutom za virusologiju Vuhan, koji je bio u centru teorija o curenju virusa u vezi sa pandemijom COVID-19.