ЛЕКАРИ ОСТАЛИ У ШОКУ! Американцу гљиве расле у крви! За све је крив чај од "чаробних печурака"
Објављена је и студија о овом мушкарцу
Један Американац (30) скувао је чај од "чаробних печурака" и убризгао га у вене.
Неколико дана касније завршио је на Одељењу хитне помоћи с колонијом гљива која му је расла у крви.
НАЈБОЉИ У ЕУ! Док су сви у ЦРВЕНОЈ ЗОНИ они су у ЗЕЛЕНОЈ
"ФИЛОМЕНА" КОЈА ПРЕТИ И СРБИЈИ, ЗАЛЕДИЛА ШПАНИЈУ! Аеродроми и путеви затворени - људи остајали ЗАВЕЈАНИ (ФОТО/ВИДЕО)
Провео је 22 дана у болници, од тога осам дана на интензивној нези јер је имао мултисистематски застој органа. Касније је пуштен из болнице, али је још на дуготрајном режиму антибиотика и антифунгалних лекова, стоји у студији случаја која је објављена 11. јануара у часопису Јоурнал оф the Academy оф Цонсултатион-Лиаисон Psychiatry.
Из инцидента се није сазнало може ли убризгавање чаја од печурака изазвати дугорочне психоактивне ефекте, као што се понекад догоди након оралног узимања психоделичних печурака.
Примера ради, у неким ретким случајевима након узимања печурака може доћи до халуциногеног персистентног поремећаја перцепције (HPPD), где корисник доживљава живописне епизоде халуцинација дуго након конзумације. Халуциногене печурке у себи садрже психоактивне спојеве псилоцин и псилоцибин.
Лекари Медицинске школе Универзитета Крајтон описали су случај неименованог 30-годишњака који је у крв убризгао чај од печурака како би ублажио симптоме биполарног поремећаја и зависности од опиоида. Чланови његове породице приметили су да је недавно престао редовно да узима своје лекове и да је често имао епизоде депресивних и маничних стања.
Мушкарац је на интернету прочитао како халуциногена средства, попут ЛСД-а и пучурака, могу имати позитиван терапијски учинак па је одлучио да скува чај. Течност је филтрирао помоћу памучног тампона, а затим је убризгао у тело. Следећих дана постао је летаргичан и било му је зло, а кожа је почела да жути. Убрзо је добио пролив и почео да повраћа крв.
Када га је породица пронашла у таквом стању, одвела су га у болницу. Лекари су уочили да се чудно понаша, да је збуњен и да због промењеног менталног стања не може да учествује у разговору.
Ускоро су почели да му отказују органи, укључујући јетру и бубреге, и пребачен је на интензивну негу. У крви је имао бактеријску инфекцију микробом brevibacillus и гљивичну инфекцију са сојем Psilocybe цубенсис - што значи да је "чаробна печурка" коју је убризгао сада расла у његовој крви. Psilocybe цубенсис је једна од најпознатијих и најчешће коришћених халуциногених печурака.
После застоја органа почела је да му се накупља течност у плућима па је неко време био и на респиратору. На сву срећу, терапија лековима је деловала, пацијент је преживео критичне тренутке па је касније пуштен из болнице.
Лекари у студији кажу како постоје назнаке да псилоцибин може лечити депресију и анксиозност, али напомињу како се у том случају ова супстанца мора узимати у контролисаним условима и под лекарским надзором.
Када људи желе рекреативно да конзумирају халуциногене печурке, често их спреме у облику чаја или их једу сирове или осушене. Знају да их стављају у капсуле или обложе чоколадом, али никада их не убризгавају директно у крвоток. Након конзумације долази до измијењене перцепције и расположења, што понекад код корисника може изазвати тескобу, страх и збуњеност, као и повишени крвни притисак, повраћање, главобоље и грчеве у желуцу.