МАКРОНОВ ХЛАДАН ТУШ ЗА ХРВАТЕ, БУГАРЕ И РУМУНЕ: Тражи нову Шенген зону, а не би само они имали проблем!
Француски председник је рекао да ће "земље које не показују солидарност на крају морати да напусте Шенген и више неће добијати финансијску помоћ из структурних фондова".
Француски председник Емануел Макрон изјавио је да се залаже за нове преговоре о шенгенском простору, чак и ако би резултат био "шенгенски простор са мање земаља чланица".
АМЕРИЧКА КРВАВА ПОЛИТИКА донела је ПАТЊУ многим ЗЕМЉАМА, а ево шта се крије иза конфликата од почетка 20. века до данас
РУСИЈА ПОСЛЕ ТРАМПОВЕ ОДЛУКЕ: Америка ће неконтролисано трговати оружјем и нанеће озбиљну штету
АМЕРИКАНЦИ ХОЋЕ ДА ВИДЕ АСАНЖА МРТВОГ! Викиликс издао опасно упозорење, ОВО су њихове намере!
Макрон је оценио да "заједничке границе, Шенген, као и Даблински споразум више не функционишу, мислећи на неуспех Европске уније да ревидира систем азила. Према одредбама Даблинског споразума, држава-чланица која је одговорна за решавање захтева за азил избеглица или миграната је прва земља у којој су ушли азиланти.
Међутим, избегличка криза која је погодила Европу у пероду 2015-2016. године показала је да већина тражилаца азила не жели да остане у земљи првог уласка ЕУ (најчешће у Грчкој, Италији или Шпанији), већ настоје да стигну до Немачке или Шведске.
Макронова идеја о новим преговорима Шенген зони са мање држава чланица нису новина. На неформалном самиту Европске уније у Салцбургу прошле године, он је критиковао државе Вишеградске групе (Пољска, Мађарска, Чешка и Словачка) јер одбијају да преузму мигранте у оквиру програма за размештање Европске комисије.
Француски председник је том приликом рекао да ће "земље које не показују солидарност на крају морати да напусте Шенген и више неће добијати финансијску помоћ из структурних фондова".
ЗАГОНЕТКА: Први ЦИА Инстаграм пост је препун скривених порука, а ово су неке од најзанимљивијих
САД ТРЕБА ДА ОДИГРАЈУ ЈОШ ЈЕДНУ БИТНУ УЛОГУ: Мир на Корејском полуострву ће ускоро бити ПОСТИГНУТ?
Шенген зона са мање државе-чланица, највероватније би искључила Грчку, која се сматра проблематичном чланицом у смислу ефиканости у процесуирању захтева за азил.
- То би такође било "поливање хладном водом" три земље кандидаткиње за Шенген зону, Бугарску, Румунију и Хрватску, које се такође надају приступању Шенген зони" - пишу медији.