УСВОЈЕНА МОСКОВСКА ДЕКЛАРАЦИЈА: Путин је презадовољан, Русија је окренула нови лист!
Велики дан за Русију
Лидери земаља БРИКС-а одобрили су Московску декларацију, Антитерористичку стратегију и Стратегију економског партнерства БРИКС-а на период до 2025. године, саопштио је руски председник Владимир Путин.
МОРАМО СПРЕЧИТИ ГРАЂАНСКИ РАТ! Лукашенко заводи ред у Белорусији
СЦЕНЕ КОЈЕ ЋЕ СВАКОМЕ НАТЕРАТИ СУЗЕ НА ОЧИ: Дочекали повратак својим попаљеним и уништеним огњиштима (ФОТО/ВИДЕО)
- Генерално, намеравамо да данас потврдимо Московску декларацију припремљену за самит, која одражава општу процену стања ствари у свету, у којој су сумирани резултати руског председавања, утврђени перспективни правци и дугорочни оријентири наше сарадње у оквиру организације. Поред тога, потребно је одобрити још два документа ─ Антитерористичку стратегију БРИКС-а и ажурирану Стратегију економског партнерства до 2025. године - рекао је Путин, сумирајући резултате самита БРИКС-а.
Лидер Русије је предложио да се поменути документи сматрају усвојеним, јер није било примедби. Говорећи о резултатима рада самита, Путин је истакао да су све земље практично читаве године морале да раде у посебном режиму.
Према његовим речима, стари проблеми, који су сами по себи сложени, нису нигде отишли. Истовремено, нови изазови, повезани са пандемијом вируса корона, створили су додатне потешкоће у решавању старих питања.
- Удруживање наших напора и заједнички рад на јачању нашег удружења усмерени су на то да на најефикаснији начин решавамо проблеме који су пред нама. Желим да вам захвалим на процени наших напора за јачање сарадње у оквиру БРИКС-а - обратио се Путин учесницима самита.
За крај је додао да је подршка партнера из Бразила, Индије, Кине и Јужноафричке републике помогла да се самит под председавањем Руске Федерације одржи на жељеном нивоу у условима пандемије.
- Све у свему, рекао бих да смо заједно успели у томе - закључио је Путин.
Подсетимо, БРИКС је неформално међудржавно удружење Бразила, Русије, Индије, Кине и Јужноафричке Републике, чији је циљ развој свеобухватног дијалога и сарадње.