НА ДНУ ОКЕАНА: Титаник поред скупоцених предмета крије НЕШТО САСВИМ НЕОЧЕКИВАНО
Крајње необичан пртљаг.
Пропаст Титаника, трагична прича "неуништивог" брода који се потопио након судара с сантом леда, много је пута документована, приказана у филмовима, књигама и документарцима. Мање је, међутим, познато да је међу 1.500 људи који су изгубили животе на Титанику било и необичног пртљага. То је све, заједно с бродом, завршило на дну океана.
Електричне каде
Богаташи који су јако скупо платили своје улазнице за луксузан третман на броду, донели су и неке ствари које ће им учинити путовање удобнијим. Раних 1900-их, електричне каде су биле велики здравствени тренд, па и није чудно што се једна од њих нашла и на Титанику. Жене су је користиле ујутру, а мушкарци послеподне и навече. Ко је желео да ужива у купки, морао је платити улазницу по цени од 1 долар.
Опијум
Иако је њено кориштење било забрањено у САД-у по одлуци Конгреса, јака дрога која лако изазива зависност нашла се и на Титанику. Опијум је био популаран у медицини, па су га и под тим изговором унели на брод ако би се неко од хедонистички расположених путника желео опустити, односно лечити.
Уметничко дело
Једна од најскупљих ствари на Титанику није био комад накита или дијамант, већ уље на платну познатог француског уметника Блоднела под називом “Ла Circassienne ау Баин”. Власник је био шведски бизнисмен који је преживео потонуће те тужио осигуравајућу кућу за 100 хиљада долара, колико је наводно слика вредела. Прерачунато у данашње услове, то би значило око 2,4 милиона долара.
ПРОДАТ НАЈСКУПЉИ КЉУЧ НА СВЕТУ! За невероватних 104.000 ДОЛАРА!
Машина за израду мармеладе
Да би се направила мармелада, воће треба бити пажљиво огуљено и изрезано. Власница која је једну такву машину донела на Титаник била је велики љубитељ мармеладе. Она је оставила своју машину за сецкање воћа да потоне. Касније је од осигурања тражила одштету.
Турска купатила
Титаник био један од најлуксузнијих бродова икад направљених, па није чудно то да је имао најбоља турска купатила која су служила за велнес прве класе. Данас у њима вероватно уживају рибице.
Мачка Џени
Бродови из тог доба имали су на палуби једну мачку, како би одржавала ред и терала мишеве. Титаник је имао Џени, службену маскоту брода.
Електрични коњ
Теретана на луксузном броду не звучи необично, а у тадашње доба теретане су биле знатно другачије него данашње. На пример, популарна справа је била електрични коњ, на ком се симулирало јахање.
Рукопис Џозеф Конрада
Титаник је преносио готово седам милиона пошиљки из Велике Британије у САД. Једна од њих била је рукопис “Караин-успомена” запаженог викторијанског писца Џозефа Конрада. Рукопис је имао и руком писане опаске, те је био намењен америчком адвокату Џону Куину, који је био сакупљач оригиналних литералних рукописа.