НАДРЕАЛНА СЦЕНА У ТУРСКОЈ! Једна грађевина недирнута док је око ње хаос - сви се питају КОМЕ ПРИПАДА? (ВИДЕО)
Наметнуло се питање, па коме припада ова зграда?!
Кахранмараш, град у јужној Турској је један од највише погођених у катастрофалном земљотресу који је погодио ту земљу у понедељак 6. фебруара у раним јутарњим часовима.
Град се два пута затресао први пут кад је јачина земљотреса била 7,8 и други који је био магнитуде 7,5 по Рихтеру. То је било довољно да се велики број вишеспратница буквално сруши као кула од карата повлачећи са собом у смрт на хиљаде људи.
Пар дана после земљотреса, осванула је и слика на Твитеру, а онда се појавила и на Редиту, а на њој се види једна грађевина, која је буквално недирнута, није чак ни попуцала нити оштећена док је око ње разарање. Сцена је надреална као да је у питању апокалипса.
ИМА ЛИ ВЕЋА БОЛ ОД ОВЕ? Аутор најпотресније слике из Турске открио како је настала: Када сам боље погледао, видео сам да држи дете за руку
ТРОЈЕ ДЕЦЕ ЗАГЛАВЉЕНО ИСПОД РУШЕВИНА ПОРЕД МРТВЕ МАЈКЕ! Девојчица (10): Вриштали смо и викали, било је хладно (ВИДЕО)
ДИРЉИВИ СНИМЦИ КОЈИ КИДАЈУ СРЦА: Спасиоци из рушевина извлаче тек рођене бебе, најтужније сцене из Сирије и Турске (ВИДЕО)
То је било довољно да привуче пажњу Мхиру Уктрашу који је поделио две слике грађевине која стоји чврсто, којој чак ни два јака земљотреса нису могла ништа, али је зато све око ње срушено и претворено у гомилу шута и бетона.
Наметнуло се питање, па коме припада ова зграда?! Убрзо је следио и одговор:
- Зграда на слици је Зграда покрајинског представника Коморе грађевинских инжењера Кахраманмараш. Нису потребне више речи. Наука и инжењеринг су довољни да се изграде структуре које ће преживети тако велики земљотрес. Све док се наука и технологија примењују у корист народа! - написао је Улташ на Твитеру.
Иначе та слика била је и повод да се поведе полемика о томе како су се и због чега срушиле зграде, а ова остала читава.
Један од твитераша реплицирао је Улташу са коментаром:
- Наравно да је чврста, али највећи разлог зашто се није срушила је та што има 2 спрата, добро познајем Мараш, пола града је била њива на мекој земљи, увек су градили зграде од 9- 10 спратова, али западна страна града има тврђе тло, па су разарања била мања.
Он је такође додао да се нада да ће се у будућности градити зграде на одговарајућем земљишту и да ће зонирање које градске власти дају за градњу убудуће избегавати парцелисање меког земљишта и претварање у грађевинске зоне које су по 9-10 пута јефтиније.
Улташ му је одоговорио да је у праву и додао:
- С друге стране, колико ће се спратова градити на ком терену, где ће се градити, како ће се планирати градови су области науке и урбанизма/инжењеринга - написао је он.
Више вести о земљотресу у Турској прочитајте ОВДЕ.