НАЈУКЛЕТИЈИ ГРАД У ЕВРОПИ "Вештичје гнездо" у ком се рађају деца са два срца и три плућна крила
Прича о проклетству је стара као и само насеље
Приче о бебама рођеним са два срца и три плућна крила, приче о неочекиваним урушавањима земље и саобраћајним несрећама деценијама су прогањале становнике града Колобрара на југу Италије.
Прочитајте и:
Како је време пролазило, а необјашњиве несреће се гомилале, Колобраро је добио епитет 'најуклетијег града у Европи'.
Кажу да је толико уклет да Италијани не желе његово име да изговоре наглас, а тамошња полиција неће казнити због пребрзе вожње уплашене путнике ако притисну гас док пролазите онуда. Јер, они знају...
Становништво суседних градова у тој покрајини називају Колобраро једноставно "онај град", и изегавају да пролазе његовим улицама.
Прича о проклетству је стара као и само насеље, а везана је уз значење речи "цолубер", што на латинском значи змија, за коју се верује да је оличење зла.
Иако се прича о проклетству преносила столећима, оживела је тек у првој половини 20. века, кад су је тобоже пробудили један адвокат и једна локална вештица.
Биађо Вирђилио је био успешан адвокат који никад није изгубио случај, и имао је, логично, много непријатеља. Једног дана на суду је, у жару излагања рекао: "Ако лажем, нека сад овај лустер падне". И лустер је пао!
Цео Африн завијен у ЦРНО: Турска "Маслинова гранчица" уместо МИРА, донела СМРТ, а бројке су ЈЕЗИВЕ!
Иако нико није повређен, његово име постало је синоним за лош знак и лошу срећу и додало је још негативне репутације већ озлоглашеном Колобрару. Адвокат и његови наследници напустили су град.
Након тог случаја, један антрополог је стигао у град у потрази за "добром вештицом", за коју је веровао да може скинути уроке "злог ока". Сусрео је старицу "Ла Цатре", мршаву и спечену од сунца, дубоких бора, и помислио је да је најзад пронашао праву особу.
Али, уместо тога, и он и читав његов тим сарадника почели су за време боравка у овом граду доживљавати потпуно необјашњиве несреће.
Сепаратисти у Европи не мирују: Медитеранско острво захтева већу аутономију
Отада се Колобраро сматра као главно "вештичје гнездо", али садашња старица Елена ди Наполи, која је потомак Ла Цатре, тврди да њена прабака никако није била вештица. "Само стара жена која је можда изгледала као вештица", каже Елена.
Притом, мушкарци из околних места имају један бизарни обичај за који верују да их штити од урока, ако су којим случајем присиљени да пролазе кроз Солобраро; они себи обредно почешу гениталије.
Па, ако вас пут нанесе тамо... знате шта вам је чинити.