НАУЧНИЦИ УСПЕЛИ ДА ПОБЕДЕ ВРЕМЕ? Да ли ће ферулинска киселина успети да заустави старење коже?
Ферулинска киселина се природно налази у поморанџама, јабукама, смеђем пиринчу, кикирикију, ананасу, овсу.
Ферулинска киселина, позната и као хидроксицинаминска киселина, је снажан биљни антиоксиданс.
Штити кожу од оштећења слободних радикала, што се сматра једним од најважнијих катализатора старења. Они изазивају преране боре, хиперпигментацију, губитак чврстоће и опуштеност коже.
Упркос порасту броја заражених ова земља ПОПУШТА МЕРЕ: Биће дозвољени културни, спортски и политички скупови
ИМА ЛИ КРАЈА КОРОНИ У БРАЗИЛУ? Забележено више од 41.000 нових случајева
Ситуација са короном у Москви се побољшава: Број преминулих се драстично смањио
Већ деценијама, ферулинска киселина се користи у спортској исхрани за јачање мишићног ткива, а однедавно је постала главна компонента против старења у модерној козметологији.
Ферулинска киселина се природно налази у поморанџама, јабукама, смеђем пиринчу, кикирикију, ананасу, овсу. Међутим, за кожу је њена ефикасност много пута већа ако се примењује локално, па стручњаци препоручују употребу козметике у којој је један од основних састојака.
Како делује ферулинска киселина
Снажна антиоксидативна својства ферулинске киселине дословно је претварају у прави еликсир младости. Чињеница је да не само да делује независно, већ значајно појачава ефекат витамина Е и Ц, који такође играју важну улогу у лепоти и младости ваше коже.
Ферулинска киселина добро се бори против бора - у стању је да изглади постојеће и спречи појаву нових. Поред тога, киселина савршено штити кожу од ултраљубичастих зрака, хиперпигментације и старења.
Друго велико својство ферулинске киселине је да подстиче производњу колагена. Познат и као "протеин младости", колаген је одговоран за лепоту и чврстину наше коже.
У доби од 20-25 година, производња колагена у телу се успорава, у овој фази примећујемо прве знакове старења: кожа губи еластичност и хидратацију, појављују се прве боре, коса и нокти полако расту, а њихова структура постаје тања. Редовна употреба ферулинске киселине може успорити ове процесе, очувати еластичност и природан сјај коже.
Ако вам је проблем акни познат из прве руке, серум са ферулинском киселином може бити прави спас. Захваљујући снажним противупалним својствима, киселина спречава појаву нових акни и савршено се бори против постојећих - посветљује тамне мрље и уједначава рељеф коже.
Како се користи
Стручњаци препоручују употребу производа са ферулинском киселином (дајте предност серумима - они су ефикаснији) свакодневно. Учините их делом јутарње бјути рутине и нанесите на суву кожу пре него што користите хидратантну крему и крему за сунчање. Не треба очекивати тренутни ефекат, али после месец дана редовне употребе, сигурно ћете приметити разлику.
Ферулинска киселина најбоље делује у тандему са витаминима Ц и Е и ресвератролом. Велика већина серума садржи све ове састојке, тако да не морате бринути о њиховом проналажењу.
Али са пилинг киселинама - салицилном, гликолном, млечном - ферулинску киселину је боље не користити: оне утичу на пХ коже и смањују ефикасност антиоксиданата.
Протести у Берлину: Немачки ултрадесничари покушали да упадну у Бундестаг
НЕВЕРОВАТНО! Полицајац који је убио Флојда ТРАЖИ ОДБАЦИВАЊЕ ОПТУЖНИЦЕ
Полицајци упуцали ТИНЕЈЏЕРА СА ДАУНОВИМ СИНДРОМОМ: Јужноафричка Република на ногама (ФОТО/ВИДЕО)
ОГЛАСИЛЕ СЕ УЈЕДИЊЕНЕ НАЦИЈЕ! Канцеларија за људска права ОСУДИЛА ПОЛИЦИЈСКО РАЊАВАЊЕ Афроамериканаца у САД
БРУТАЛНО РАЗРАЧУНАВАЊЕ ПОЛИЦИЈЕ СА ДЕМОНСТРАНТИМА: Хапшења и туче по целом Берлину (ФОТО)