Нису бездушни, то су Американци: Дуго скривана фотографија 11. септембра која је пренеразила цео свет (ФОТО)
Настала након терористичког напада
Једна фотографија настала 11. септембра 2001. године у Њујорку након терористичког напада је изазвала огромну полемику.
Стравична смрт у ватреној стихији: Најмање 22 младића страдало у верској школи у Малезији (ВИДЕО)
Домишљат план који би могао да упали: Маринац има решење за Кима, уместо бомби бацио би ОВО
Томас Хепкер је аутор фотографије која приказује групу младих Њујорчана како безбрижно ћаскају на сунцу у парку у Бруклину. Иза њих се види црни облак дима који се уздиже над Менхетном, а све се догађа у тренутку најгорег терористичког напада у историји САД-а у којем је живот изгубило скоро 3.000 људи.
Thomas Хоепкер, Септембер 11, 2001 pic.twitter.com/qvxFZvekTg— Ко ван 't Хек (@kovanthek) Септембер 11, 2017
Аутор је одлучио да фотографију неће објавити 2001, али је није објавио ни у књизи у којој су објављене све фотографије које су снимили фотографи агенције "Магнум Пхотос" за коју је радио и Хепкер, а које су забележиле ужас терористичког напада.
Фотографија је ипак званично објављена тек 2006. године, на пету годишњицу напада и од тада изазива бројне коментаре. Колумниста "Њујорк Тајмса" Френк Рич о тој је фотографији написао како показује колико су Американци пропустили како би извукли поуке из ове трагедије, али и пропустили прилику да се промене и реформирају као народ.
- Млади људи на фотографији нису бездушни, они су само Американци - написао је.
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ: Појавило се мистериозно створење након урагана (ФОТО)
Другим речима, у земљи у којој сви верују у боље сутра, млади на фотографији живе то боље сутра, упркос језивој сцени иза њихових леђа која је оставила вечни ожиљак америчкој нацији.
Међутим, људи са слике су објаснили шта се тада дешавало.
Мушкарац с десне стране на фотографији Волтер Сипсер тврди да су он и његова девојка која се сунча на зиду били у некој врсти шока, потпуно ужаснути оним што им се догађа иза леђа.
Конгрес изричит: Трамп мора да се изјасни против расизма
Пар се пожалио да их је Хепкер сликао без њиховог знања и одобрења и да је погрешно приказао њихова осећања и понашање.
Међу стотинама фотографија које су 11. септембра 2001. снимљене, ова се једино издваја као 'уметничка', као ироничан, дистанциран приказ догађаја. Према некима, ова фотографија говори и нешто друго - живот не престаје без обзира на тероризам, а људи на фотографији једноставно су живи.