ОПШТЕ ВЕСЕЉЕ ПОБУЊЕНОГ СЕВЕРА, КАЛАШИ ПУЦАЈУ УВИС: Оборен војни авион Херкулес, крвави рат се наставља! (ВИДЕО)
Марксистички борци се не предају тако лако
Касно синоћ објављена је била кратка вест о томе да су побуњеничке снаге из северног региона Тиграј у среду преподне обориле транспортни авион Ц-130 етиопског ратног ваздухопловоства.
Бесплатан водич корак по корак: Како трговати ценом акција
РУСИ ЋЕ СЛЕДЕЋИ ПУТ ПУЦАТИ У "МЕСО" Москва завршила са упозорењима, граници више нико не сме ни да приђе
РУСКИ ФСБ ОБЈАВИО СНИМАК ПАЉБЕ ПО ЕНГЛЕЗИМА: Све време их упозоравали, а онда им пао мрак на очи - чуло се: ПАЛИ! (ВИДЕО)
У паду летелице погинуло је према неким информацијам 10 чланова посаде, а пад се догодио у близини Гијете у побуњеном региону Тиграј. Прво се појавио снимак тотално уништене летелице. Пад није нико преживео, а испоставило се да је транспортни авион превозио муницију етиопским безбедносним снагама.
Иначе оборени Ц-130Е серијског броја 1564 био је једини оперативни транспортни авион етиопског ваздухопловства који је дошао под удар преносног ПВО систеима највероватније типа "Игла". На снимку се чује општа радост становништа које је са ускихћењем поздравило обарање транспортног авиона.
На снимку се види иначе Ц-130 како лети и у једном тренутку долази до експлозије крила, које се ломи, а летелица почиње стрмоглави пад. Понирање је праћено узвицима и пуцњавом, а снимак је већ освануо на друштвеним мрежама.
Иначе неформалне тврдње које се појављју на интеренту говоре да је Етиопија у среду 23. јуна изгубила осим транспортног авиона Ц-130 и један ловац МиГ-23, Су-27 и укупно 50 војника.
Потестимо, сукоб марскистичких бораца из северне етиопске провиниције Тиграј избили су 4. новембра прошле године када је етиопски премијер Аби Ахмед наредио војну офанзиву против марксистичких бораца који су извели напад на војну базу у том региону.
Сукоб је уследио после политичких размирица између владе у Адис Абеби и лидера региона Тиграј Тиграјски народно ослободилачки фронт (ТПЛФ) који је на власти пуних 30 година, а који је пао у немилост премијера који је дошао на власт на таласу анти-владиних демонстрација.
Премијер Аби Ахмед је затражио реформе, што је одбионо, па је уследио сукоб који је прерастао у крвави рат.