ОЗЛОГЛАШЕНА ХАКЕРСКА ГРУПА УДАРА НА АМЕРИКУ: Откривају 650 поверљивих докумената о 11. септембру, ево шта све траже
Хакерска група "Дарк оверлорд" дешифровала је 650 поверљивих докумената које су, како тврде, повезани са терористичким нападом 11. септембра.
Они су раније запретили да ће пустити на хиљаде тајних докумената који су украдени од осигуравајућих кућа и владиних агенција, а који наводно откривају тајну о терористичком нападу 11. септембра. За ове поверљиве документе траже одређену суму и то биткоину. Ово је само део од 18.000 докумената.
Данас, "Дарк оверлорд" је саопштио да су примили више од 12.000 долара у биткоину што је довољно да "откључају" први ниво поверљивих докумената.
- Сваки ниво садржи још више тајни и компромитујућих материјала... генерално још више истине - саопштили су. Група тврди да ће ово "цурење информација" имати погубне последице по САД.
ХОРОР У СКЛОНИШТУ ЗА ЖЕНЕ: Избила туча у кухињи, две особе избодене, а онда је БУКНУО ПОЖАР
Први слој садржи меморандуме и уговоре, податке запослених Америкен ерлајнса, податке о осигурању и интервјуе породица погинулих 11. септембра. Заправо, ту нема сензационалног материјала, али је ипак потврда да хакери намеравају да иду дубље и да се неће зауставити са објављивањем разноразних података.
У светлу ових догађања, многи су се запитали ко је "Дарк Оверлорд", односно, ко стоји иза ове хакерске групе.
У почетку, хакери су крали податке које су потом продавали, али онда су прешли на уцене. Убрзо су се специјализовали за хаковање великих организација тражећи откупе да не би објављивали поверљиве информације. На мети су им биле медицинске установе, школе, медији, као и клиника за пластичне операције у Лондону.
Једном приликом су пустили у јавност целу сезону Нетфликсове серије "Наранџаста је нова црна" пре њене званичне премијере. Медијима су нудили и фотогарфије познатих личности које су се подвргле пластичним операцијама.
Драма на Пацифику: Гори брод са 3.500 аутомобила, нестало пет морнара
Свака институција или организација која барата осетљивим личним подацима (корисника, клијената, муштерија, пацијената) ризикује да буде хакована.
Међутим, велика је вероватноћа да је вредност хакованих података пренадувана, па је тако и случају са информацијама о 11. септембру, сматрају стручњаци.
Овога пута, "Дарк оверлорд" тражи 2 милиона долара иначе ће у јавност процурити осетљиви подаци, а чак прете да ће их продати терористичким групама, страним владама и медијима.