Прогноза научника за КРАЈ ПАНДЕМИЈЕ: Немачка боља од Италије и САД, а ЦЕО СВЕТ чека ОВАЈ ДАТУМ!
Дат је и крајњи датум завршетка пандемије.
Лабораторија Универзитета за технологију и дизајн у Сингапуру предвиђа на основу података Светске здравствене организације ток пандемије новог корона вируса, а истраживање показује путању, број случајева који би могли да буду регистровани као и датум њеног краја. Према њиховом предвиђању, пандемија би могла да се оконча до почетка децембра.
Волонтерски тим Меридиана обишао најугроженије у Белој Цркви
Прво су говорили да је болестан и мртав, а сада се ИЗВИЊАВАЈУ: Бегунци из Северне Кореје упутили поруке извињења Киму
Проверавали људима дозволе за излазак, па их пељешили: Лажни полицајци украли 25.000 евра
Како кажу научници који стоје иза овог пројекта, они користе методе предиктивног праћења које о подразумева континуирано надгледање предвиђених вероватних будућих догађаја, као што су скокови и падови и завршавање тренутне пандемије. Они то чине користећи најновије податке који се генеришу свакодневно, више за потребе праћења како би се извукло разумевање о ономе што се догађа сада него да би тачно предвиђали будућности.
Резултати њиховог истраживања делују реално и охрабрујуће, али их треба узети с резервом.
Свет
Према најновијим подацима од 30. априла, читав свет би теоретски могао да изађе из пандемије 7. децембра, уз стандардну девијацију од 2,5 дана. Графика показује да ће у свету до 1. јуна број случајева достићи 97 одсто, а 19. јуна на 99%.
САД
У Сједињеним Америчким Државама ће теоретски крај бити тек 21. септембра, уз стандардну девијацију од 4,4 дана. Број случајева ће 19. маја достићи 97 одсто, а 1. јуна 99 одсто.
САД, које су на првом месту у свету по броју заражених, данас су одобриле коришћење лека ремдесивира против корона вируса. Дистрибуција лека болницама започеће већ у понедељак. Широм САД је све више протеста и кршења мера забрана окупљања након што је председник Доналд Трамп најавио да ће се залагати за ублажавање рестрикција, упркос саветима водећег епидемиолога земље Ентонија Фаучија.
РУСИЈА
У Русији, пандемија ће се теоретски окончати 8. августа, уз девијацију од 2,3 дана. Број случајева заразе ће 24. маја достићи 97 одсто, а 3. јуна 99 одсто. У земљи која је на седмом месту листе са преко 124.000 инфицираних, председник Владимир Путин најавио је да би мере изолације могле бити пооштрене у неким регионима. Руски премијер Михаил Мишустин, који је недавно хоспитализован након што се заразио корона вирусом, позвао је грађане да остану код куће како би било заустављено ширење пандемије.
ИТАЛИЈА
У Италији је теоретски крај датиран на 5. септембар, са девијацијом од 20,5 дана. Број случајева ће достићи 97 одсто 11. маја, а 99% 25. маја. Влада Италије је средином априла продужила ванредне мере због пандемије до 3. маја. Ипак, власницима појединих врста радњи биће дозвољен рад од 14. априла. Драконске мере ограничавања кретања у Италији и затварања већине радњи и компанија широм Италије уведене су 9. марта. Више од 60 милиона грађана Италије већ више од месец дана је под мерама општег карантина, а очекује се да ће добити већу слободу кретања од 4. маја пошто су рестриктивне мере допринеле успоравању вируса у тој земљи.
ФРАНЦУСКА
У Француској је крај пандемије предвиђен за 12. август, са бројем случајева који ће достићи 97 одсто 7. маја, а 20. маја 99%. Француски председник Емануел Макрон је средином априла у обраћању нацији најавио да ће стрикне мере бити продужене до 11. маја. Он је рекао да ће након тог датума Француска постепено отварати школе и вртиће, те замолио најосетљивије групе грађана да остану изоловани.
НЕМАЧКА
Немачка ће крај можда дочекати 10. августа, уз девијацију од 1,5 дана, са достизањем 97 одсто случајева 5. маја, а 99% 17. маја. У Немачкој су 20. априла ублажене поједине рестриктивне мере, које се разликују од покрајине до покрајине. Према одлуци савезне владе, радње величине до 800 квадрата добиле су дозволу да се поново отворе. Док постепено ублажава мере, Немачка истовремено предузима кораке за побољшање капацитета за борбу против очекиваног другог таласа заразе. Немачки вирусолог Кристијан Дростен упозорио је крајем априла да би вирус у новом таласу, који се најчешће најављује за септембар, могао да нападне “сасвим другачијом снагом”.
У Немачкој десетоструко већи број заражених: Сумња се да је од короне оболело 1,8 милиона људи
Многи би рекли, КАРАНТИН ИЗ СНОВА: Док се земља бори са пандемијом, Немци одобрили боравак краљу Тајланда са 20 конкубина
НАТО РАЗАРАЧИ УШЛИ У БАРЕНЦОВО МОРЕ: Руска флота их у стопу прати (ФОТО)
АМЕРИКА НЕ ПРЕСТАЈЕ СА ОПТУЖБАМА: Окривљују Кину да је крила корону само ЗБОГ ЈЕДНЕ СТВАРИ
Песимистичне процене аустријског канцелара: "Други талас епидемије РЕАЛАН СЦЕНАРИО"