РАЂАЊЕ НОВОГ СВЕТА: Русија, Азербејџан и Иран праве НОВИ ТРГОВАЧКИ ПУТ
Међународни транспортни коридор Север-југ (НСТЦ) ће бити једна од кључних тема на агенди самита у коме ће учествовати руски председник Владимир Путин, његов ирански колега Хасан Рохани и азербејџански лидер Илхам Алијев. Основна замисао тог инфраструктурног пројекта је да конкурише Суецком каналу.
Међународни транспортни коридор који је Путин означио као "водећи пројекат" је водено - копнена 7.200 километара дугачка мрежа, која укључује железницу, путеве и водене руте које су намењене како би се смањили трошкови и време транспорта робе, а у сврху повећања трговинске размене између Русије, Ирана, земаља централне Азије и Индије. Он ће повезати јужну Азију и север Европе.
СЕУЛ ТВРДИ: Кинези имају ДАЛЕКО ВЕЋИ ПРОБЛЕМ од СЕВЕРНЕ КОРЕЈЕ!
-Верујемо да ова врста сарадње служи интересима народа Ирана, Азербејџана и Русије, и наравно, интересима читавог региона - рекао је министар спољних послова Ирана Мохамед Џавад Зариф.
Истраживање је показало да овај пројекат представља исплативу алтернативу морским рутама преко Суецког канала.
Рута је "тестирана" 2014. године, и показало се да ће трошкови транспорта бити смањени за 2.500 долара на 15 тона терета.
КРВАВА БИТКА ЗА СИРИЈУ: Из ОВИХ разлога је 400.000 људи морало да умре!
Скраћивање времена потребног да се роба транспортује делује још импресивније. На пример, Русија и Индија тренутно користе морске руте за транспорт робе, и она то растојање пређе отприлике за 40 дана. Овај пројекат ће омогућити транспорт од Момбаја до Санкт Петерсбурга за само 14 дана.
Студија је показала да ће транспорт овим коридором време скратити за 40 посто, док ће га учинити јефтинијим за 30 посто.
ПРИПРЕМА ЗА СУДЊИ ДАН: Американци имају НОВО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ!
Пројекат је откривен 2000. године, када су Русија, Иран и Индија потписали споразум о изградњи коридора. У пројекат су укључене и друге државе - Јерменија, Белорусија, Казахстан, Киргистан, Оман, Таџикистан, Турска и Украјина.