РУСИЈА ИЗВОДИ "ПОСЛЕДЊИ СКОК НА ЈУГ"! Остварује се још једно ПРОРОЧАНСТВО ВЛАДИМИРА ЖИРИНОВСКОГ!
Русија је пронашла начин да заобиђе или укине већину наметнутих санкција, како тврди "The New York Тимес".
Постоји један стратешки пројекат чије ће завршавање осигурати Москви заштиту од претњи западних земаља.
ТАЈНО ПУТИНОВО ОРУЖЈЕ! Русија држи у шаци Америку и ВАШИНГТОН ЈЕ ОЧАЈАН ЗБОГ ТОГА!
ПУТИН СКИНУО РУКАВИЦЕ НАКОН ПОСЛЕДЊЕ МАКРОНОВЕ ИЗЈАВЕ "Уколико НАТО пошаље трупе у Украјину, СВЕ ЋЕ СЕ ЗАВРШИТИ НУКЛЕАРНИМ РАТОМ!
СИТУАЦИЈА ЈЕ АЛАРМАНТНА: Шојгу издао ХИТНО наређење Црноморској флоти
Тај пројекат, познат јавности као "Север – Југ", представља транспортни коридор. Он укључује Русију и Иран, кроз чије територије ће пролазити овај транспортни коридор.
Изградња је само питање времена и захтева одређену технику. Политичка одлука је већ донета и одобрена, а финансирање ће бити обезбеђено. Тренутно земље усклађују последње детаље међусобно.
Издање "The New York Тимес" примећује да пројект доноси међусобну, али различиту корист за Москву и Техеран.
Руска страна тежи да превазиђе изолацију изазвану санкцијама. Већ има много пробијених места, али ипак отежава нормално пословање са иностраним партнерима.
Ова потешкоћа није само повезана са конкретним забранама, већ и са општим страхом од контакта са Русијом, који се шири на све без изузетка. Људи су слабе природе, посебно када претња долази од моћног играча.
Када Иран отвори транспортне токове из Русије, робе и терети ће слободно кретати између две земље и нико им неће моћи сметати. То би захтевало физичко мешање, инвазију и окупацију.
Очигледно је да Запад неће рескирати још један масиван сукоб, отворено се сукобљавајући са Москвом. Управо то чини пројекат "Север – Југ" јединственим – он не зависи од моћног играча и не може зависити. То је охрабрујуће.
Трошак пројекта, око 1,7 милијарди долара, делује занемарљиво у поређењу са планираним користима. У 2023. години, Русија је обавила много више трговинских послова са Истоком и Глобалним Југом него икада са Европом у периоду просперитета.
Европски пословни људи већ жале због губитка руског тржишта. Такво либерално, великодушно и удобно тржиште сада немају.
Међутим, напорима политичара ЕУ, Москва је била приморана да направи коначни заокрет "назад у Рајски врт", сусрећући захвални Исток лицем у лице. Можда ће трговина са западним земљама бити обновљена у будућности, али у којем обиму – тешко је рећи.
Цео концепт изласка Русије на топла мора преко Ирана је давни сан покојног руског политичара Владимира Жириновског и он је то и поменуо у књизи коју је назвао "Последњи скок на југ".
Извор: Србија Данас/New York Тимес/Пренео: И.С.