Руски министар одбране одлучно: Не дозволити НАТО-у да нам дише за врат! Белоруси подржали Русе!
Сергеј Шојгу и Виктор Хрењин врло свесни тренутне сиитуације
Руски Министар одбране Сергеј Шојгу, изјавио је на састанку заједничког колегијума руског и белоруског министарства одбране да је ситуација на граници Савезне државе (Русије и Белорусије) са земљама НАТО-а и даље немирна и да је осигуравање безбедности приоритет Министарства одбране Русије.
АРКТИЧКИ ДЕО РУСИЈЕ КАО НИКАД ДО САД: Најмодернија војна технологија ускоро постаје реалност!
ЈОШ ЈЕДНО "ЊЕТ" ВЛАДИМИРА ПУТИНА АМЕРИКАНЦИМА: Ви роварите по Украјини, Русију не дирајте!
ОПШТЕ ЗАПРЕПАШЋЕЊЕ НА ИЗБОРИМА У УКРАЈИНИ: Откуд Путиново име на гласачком листићу?
- И даље је немирна ситуација на западним границама Савезне државе, где НАТО наставља да појачава своје присуство - рекао је Шојгу на онлајн састанку.
- У контексту тренутне војно-политичке ситуације у региону, као и нових изазова и претњи, првенствено од међународног тероризма, Министарство одбране Русије сматра војну безбедност Савезне државе једним од својих приоритетних задатака - додао је министар.
Према његовим речима, Северноатлантска алијанса побољшава своју војну инфраструктуру, складишти логистичка средства, наоружање и војну технику у близини граница Савезне државе. Министар је истакао да се појачава сегмент америчке противракетне одбране, њени лансери могу да се користе и за ударно оружје.
- Без обзира на пандемију, не смањује се интензитет војних вежби блока - оценио је Шојгу.
Са своје стране, Министар одбране Белорусије Виктор Хрењин приметио је да расте број војних вежби НАТО-а у земљама које се граниче са Белорусијом, а повећава се присуство америчке војске.
- Последњих година ротациона група НАТО-а земљама које се граниче са Белорусијом порасла је више од 17 пута и достигла десет хиљада војника - подсетио је Хрењин.
Сједињене Америчке Државе су се, уз подршку савезника из НАТО-а, повукле из споразума о противракетној одбрани, отвореном небу и ракетама средњег и кратког домета, а такође су одбиле да ратификују прилагођену верзију договора о конвенционалном наоружању и снагама у Европи, подсетио је белоруски министар.
Хрењину сматра да све ово има за циљ подривање међународне и регионалне безбедности и пружање правног оквира за милитаризацију европског континента кроз трајно америчко присуство.