СТРАВИЧНЕ СЦЕНЕ У ИНДОНЕЗИЈИ НАКОН ЗЕМЉОТРЕСА! Нестанак струје, оштећени мостови и путеви (ВИДЕО)
Хорор сцене у Индонезији.
Оштећени путеви и мостови, нестанак струје као и недостатак тешке механизације отежавају посао спасиоцима у Индонезији након разорног земљотреса магнитуде 6,2, на острву Сулавеси, у којем је најмање 45 особа погинуло,а стотине је повређених.
АМЕРИКА ИЗВРШИЛА ЈОШ ЈЕДНУ СМРТНУ КАЗНУ: Смртоносна инјекција за окрутног убицу (ВИДЕО)
"БРОЈ КОЈИ СЛАМА СРЦЕ" Солидарност пада, богати грабе вакцине за себе!
ЈЕДИНИ СЛУЧАЈ У ИСТОРИЈИ! Камала Харис прва жена потпредседник САД
Председник Доко Видодо наложио је министрима у свом кабинету и званичницима задуженим за ванредна стања и војску да координирају одговор на ову природну катастрофу која је погодлила земљу, јавља Ројтерс.
Спасилачке акције су највише усмерене на око осам локација у најтеже погођеном граду Мамују, где се и даље верује да постоје преживели људи заробљени у рушевинама након јучерашњег земљотреса.
Теретни авиони који из Џакарте превозе храну, шаторе, ћебад и друге потрепштине слетели су касно синоћ на острво након чега се дистрибуира у привремена склоништа.
Ипак, хиљаде људи су ноћ провеле на отвореном у страху од накнадних удара и могућег цунамија.
Потврђено је да се више од 200 људи налази на лечењу у Мамују, а још 630 је повређених у Мајенеу.
Оштећено је најмање 300 кућа у Мајенеу, а око 15.000 људи преселило се у привремна склоништа.
У Мамују, главном граду провинције Западни Сулавеси са скоро 75.000 људи, има велики број срушених зграда. Земљотрес је срушио зграду локалног гувернера и тржни центар, као и једну болницу,а још две су оштећене Индонезија је на трусном подручју Пацифичког ватреног прстена, а снажан земљотрес, јачине 6,2, са епицентром 6 км североисточно од града Мајене на острву Сулавеси, на релативно малој дубини од 10 км, који се догодио јуче нешто пре 1.30 ујутру, последњи је од вие разорних потреса који су погодили ово подручје.
У септембру 2018. град Палу на Сулавесију погодио је изнузетно снажан земљотрес магнитуде 7,5, који је проузроковао разоран цунами.
У тој је катастрофи погинуло и нестало више од 4.300 људи, а најмање 170.000 је морало да напусти свој дом.
Јутро после Божића 2004. године, земљотрес јачине 9,1 степен са епицентром у близини острва Суматра изазвао је цунами са таласима висине и до 17,5 метара који су прекрили обале Индонезије, ри Ланке, Индије, Тајланда и девет других земаља, остављајући за собом пустош, усмртивши више од 230.000 људи,наводи агенција.