ТЕЛЕФОНИ КРИЈУ ДОКАЗЕ ПРОТИВ ВЕЉЕ НЕВЕЉЕ: У декодираним шифрованим уређајима откривене слике нових злочина
Чак 44 телефона заплењена су од припадника групе Вељка Беливука
Чак 44 телефона заплењена су од припадника групе Вељка Беливука. Сви су послати на вештачење како би се евентуално открили нови докази који би Вељу Невољу довели у везу са злочинима за које се сумњичи.
Када узимате АНТИБИОТИК обавезан је и неки пробиотски производ: Проф. Ђорђевић саветује како да изаберете НАЈЕФИКАСНИЈИ И НАЈБЕЗБЕДНИЈИ!
ТЕЖАК УДЕС КОД КРАЉЕВА: Пикап се сударио са камионом - УЖАС на Ибарској магистрали
САРИНА ПОРОДИЦА НЕМА МИРА: Ћеркин убица пресудио себи, али родитељи траже вештачење њеног телефона
Вељко Беливук, познатији као Веља Невоља, ухапшен је 4. фебруара када је у зору, у аутомобилу "смарт", ишао ка Руднику, где је планирао да спали доказе. Паралелно са његовим хапшењем, у Београду и Србији одвијале су се акције привођења припадника његове групе.
Беливуку, али и његовим сарадницима, заплењени су аутомобили, али и мобилни телефони - чак 44. Криптовани уређаји, који су одузети по налогу Тужилаштва за организовани криминал, послати су на вештачење како би се пронашли снимци и слике почињених кривичних дела, као и комуникација између припадника групе у којој причају о злочинима.
Министар полиције Александар Вулин је навео да су ти уређаји сада декодирани, као и да су у њима нађени бројни докази кривичних дела. За неке од тих кривичних дела се знало да их је починила Беливукова група, а за неке је тек откривено да су њихово дело. Телефони су декодирани уз помоћ уређаја високе технологије који су добављени из иностранства.
Фотографије мучења и зверског иживљавања
Засад је познато да је полиција већ открила бројне овакве доказе против Беливукове групе на њиховим телефона. То потврђују досад објављени и прислушкивани телефонски разговори између Беливука и припадника његове криминалне групе, у којима причају о планирању ликвидације Милана Љепоје, вође “Пинк Пантера”. Љепоја је, како се верује, брутално убијен у Вељиној викендици у Ритопеку, јер се "превише осилио” и "жели да преузме Ниш".
Откривене су и фотографије мучења и зверског иживљавања над Беливуковим жртвама које су припадници његове групе слали најоданијим "војницима", али и супарничким групама, као последњу опомену и подсетник шта се догоди онима који им стану на пут.
На фотографијама које су слане преко заштићене мреже "Скај" виде се тела на којима се јасно препознају трагови мучења. Ипак, на сликама се не виде извршиоци ових стравичних кривичних дела.
Посебне шифре и трајно брисање података
Како су медији већ писали, телефони Веље Невоље и његових "војника" имали су шифровану апликацију "Скај" која користи шифроване податке који су практично немогући за "проваљивање", јер користе посебну врсту заштите. Чак је могуће и да се уношењем посебне шифре избришу трајно сви подаци који су послати преко ове апликације.
Управо због тога је посебно популарна код криминалаца, који плаћају преко 1.000 евра за "ајфон 7" са тромесечном претплатом на "Скај". Иначе, за активацију лиценце за ову апликацију потребно је издвојити од 600 до 2.000 евра.
Ова апликација је постала нарочито популарна након затварања EncroChat система који су западне обавештајне службе хаковале пре неколико година и то јавно обзнаниле, отварајући нову еру у борби против организованог криминала.
Хтели да преузму послове Веље Невоље?
На територији Србије откривен је и нови, тзв. врачарски клан, чији су чланови тренутно у бекству. Према оперативним сазнањима, они су блиско сарађивали са Вељком Беливуком и Марком Миљковићем, пренели су медији.
Никола Вушовић, звани Џони, који важи за сарадника кавачког клана у Београду, наводно је намеравао да са својом групом преузме послове Веље Невоље, пишу београдски медији.
Како се незванично сазнаје, управо је млади огранак кавачког клана с Николом Вушовићем Џонијем на челу наводно планирао да преузме Беливукове послове и његову криминалну мрежу у Београду и Србији. Наводно, Вушовић се тренутно налази у Шпанији.