УЖАС НА ТИК ТОКУ: Две девојке УХАПШЕНЕ због "ТРГОВИНЕ ЉУДИМА" на овој друштвеној мрежи
Оптужене су за трговину људима јер су њихови профили на друштвеним мрежама наводно били дизајнирани да подстакну младе жене да се такође придруже платформама за размену видео снимака и објављују непримерен садржај
Две жене су затворене на 16 година затвора због "трговине људима" подстицањем жена да користе ТикТок да би зарадиле новац.
НОВИ НАПАД НОЖЕМ У НЕМАЧКОЈ: Мушкарац насумично убадао људе на улици, полиција подигла хеликоптере
ДАДИЉА ИСКАСАПИЛА ДВОЈЕ ДЕЦЕ КОЈЕ ЈЕ ЧУВАЛА: Оставила њихова тела у кади која је била "препуна крви"
Није пропустио кола Хитне помоћи и изазвао стравичан судар: Погинуо возач санитета
Ханен Хосам и Мавада ал-Адхам затворене су на 10 година, односно шест година у Египту и погођене су великом новчаном казном.
Оптужене су за трговину људима јер су њихови профили на друштвеним мрежама наводно били дизајнирани да подстакну младе жене да се такође придруже платформама за размену видео снимака и објављују непримерен садржај.
Оне су такође оптужене за "кварење породичних вредности", "подстицање разврата" и "подстицање младих жена на сексуалне односе", рекао је Ал-Адхамов адвокат Сабре Сокер за Daily Стар.
Тужиоци су тврдили да је Хосам подстакла "разврат" објављујући пост који женама старијим од 18 година нуди прилику да раде од куће снимајући видео снимке уживо и разговарајући са непознатим људима.
Пре другог хапшења Хосам је бранила свој пост у другом видеу, питајући:
- Постоје познати глумци који користе ТикТок. Да ли то значи да раде у проституцији?
Обе оптужене су се жалиле Апелационом суду због ових оптужби, а Апелациони суд ослободио је двојац у јануару.
Њихови нови клипови изазвали су додатно негодовање усред забрињавајућег тренда у Египту да се са канала друштвених мрежа уклони "провокативни" садржај за који се сматра да противречи муслиманском моралу.
Неколико трбушних плесача и поп певача на мети су последњих година.
Групе за људска права кажу да се слободе ограничавају под председником Абдел Fattah ал-Сисијем, који је власт преузео у војном пучу 2014. године.
Земља је 2018. године увела своје законе о кибернетичком криминалу, који инкриминишу праксе које крше породичне вредности, упркос томе што нису пружили јасне параметре за то што представља такво кривично дело.
Активисти тврде да нејасни законски прописи доводе до неправедног третмана жена и дозвољавају властима да надзиру женска тела.
Египатска феминисткиња "Ghadeer Ахмед" рекла је да је хапшење ТикТок звезда у Египту постало уобичајена појава.